Опозицію Гвінеї обурила пропозиція посла Росії змінити Конституцію
Київ • УНН
КИЇВ. 12 січня. УНН. Посол Росії в Гвінеї Олександр Брегадзе викликав хвилю критики з боку представників опозиційних партій та представників громадських організацій в країні, запропонувавши змінити Конституцію і дозволити чинному президенту країни Альфі Конде балотуватися на третій термін, повідомляє УНН з посиланням на Reuters.
Пропозиції прозвучали в середу під час церемонії за участю Конде з нагоди Нового року. Хід заходу транслювався в ефірі національного телебачення Гвінеї. Брегадзе похвалив 80-річного президента, назвав його “легендарним”, і сказав, що ротація лідерів не завжди корисна.
“Конституція — це не догма, Біблія або Коран”, — наводить слова Брегадзе Reuters. “Потрібно адаптувати Конституцію до реальності, а не реальність до Конституції”, — сказав дипломат. “Сьогодні Гвінея потребує вас. І, як свідчить популярна російська приказка, коней на переправі не міняють”, — додав російський посол.
Слова Брегадзе були зустрінуті різкою критикою з боку лідерів гвінейської опозиції. Вони запідозрили російського посла в підриві суверенітету Гвінеї. “Ми засуджуємо позицію, зайняту російським послом”, — сказав Reuters представник головної опозиційної партії Гвінеї “Союз демократичних сил Гвінеї” (UFDG) Усман Гауаль Діалло. “У нашій Конституції чітко сказано про (неприпустимість) третього президентського терміну, і ми не допустимо спроб її змінити”, — сказав він.
Глава організації Balai Citoyen, яка бореться проти надання Конде третього терміну Секу Кундуно, заявив, що виступ російського посла був “недоречним і таким, що суперечить Конституції”. “У будь-якому випадку він (глава держави) не може залишатися при владі ні на хвилину після 11 жовтня 2020 року. А ті, хто плекають мрію про третій термін, зіткнуться з протистоянням населення”, — попередив активіст.
Альфа Конде очолює Гвінею з 2010 року. У 2015 році він був обраний на другий термін, який закінчується в наступному році. Згідно з Конституцією країни, президент не може обіймати свою посаду більше двох термінів.
Як повідомляв УНН, Франція і Японія висловили прихильність заяві G7 щодо ситуації в Керченській протоці.