"Медіазона" опублікувала оновлену карту мародерств: російські військові відправили з України 58 тонн посилок

"Медіазона" опублікувала оновлену карту мародерств: російські військові відправили з України 58 тонн посилок

Київ  •  УНН

 • 128184 перегляди

КИЇВ. 26 травня. УНН. За три місяці російські військові відправили з поштових відділень у містах, що межують з Україною, посилок загальною вагою в 58 тонн. "Медіазона", визнана в Росії іноагентом, склала найбільш на сьогоднішній день докладну карту пересилки награбованого, повідомляє УНН.

Російські військові користувалися послугами компанії СДЕК. Її відділення і потрапили до моніторингу «Медіазони».

Деталі

До моніторингу потрапили 13 міст за кордоном України з Росією та Білоруссю. У них журналісти виявили не лише аномальне зростання відправлень, яке співпало з початком війни, а й незвичайні зв'язки між містами, що підтверджують версію повального мародерства. А в одному випадку російські військові використовували СДЕК для перевезення військового безпілотника і, можливо, грабували не лише українців, а й власну армію.

«Медіазону» раніше склала карту відправлень із Мозиря і знайшла ще один пункт, де спостерігався наплив людей у ​​формі — у Новозибковки Брянської області рф.

Після цієї публікації «Медіазона» розширила список міст для моніторингу. До нього потрапили усі прикордонні пункти СДЕК. Журналісти склали нову карту відправлень, записали та проаналізували кілька десятків годин відео із прикордонного пункту у Валуйках.

Відповідно до оновленої інформації з Мозиря було відправлено в різні міста росії 4 тонни 422 кг вантажів, з Клинців – більше 13 тонн, з Климова – 1793 кг, Новозибковок – більше 7 тонн, Унеча – 1 863 кг, Рильська – 3 тонни 479 кг, Залізногорська – 1 640 кг, Россош – майже 4 тонни, Валуйок – більше 15 тонн, Богучар – 1 267 кг, Покровського – 25 кг. Це населені пункти в білорусі та рф, але окупанти відправляли вантажі і з території тимчасово купованого Криму. З Армянська та Джанкоя було відправлено понад 4 тонни вантажів.

Найбільший із виявлених журналістами замовлень важило 381 кілограм, його відправили з прикордонного Рильська до передмістя Єкатеринбурга.

Розслідувачі докладно описують систему та методику пошуку інформації на основі відкритих даних СДЕК.
Основним критерієм відбору підозрілих посилок стала значна вага відправлення. Найбільше посилок пішло до москви, але середня вага відправлення там невелика. А ось за столицею Росії відразу ж за обсягом відправлень слідує рубцовськ – туди було відправлено більше двох тонн вантажів. Їхня середня вага у вісім разів перевершує московську. Так само виділяються Юрга, Чебаркуль, Міасс та інші міста, що отримали багато тонн посилок.

Журналісти зазначають, що обсяг вантажів, що відправляються, зріс відразу після виведення російських військ з північної частини України. Якщо 26 березня їх було 338 кілограмів, то 29 березня вага перевалила за тонну, а 2 квітня перевищила 2,5 тонни. Пік такого роду посилок припав на 4 квітня — майже чотири тонни. Після короткого спаду рівно через тиждень вага підозрілих замовлень знову зростала до трьох тонн, після чого почалося зниження.

За даними, отриманими «Медіазоною», із міста Валуйки з 21 лютого по 20 травня відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів.

За період з 21 лютого по 20 травня найбільше вантажів із прикордонних міст відправили до Москви та Єкатеринбурга — 10,3 та 6 тонн відповідно. Досить багато замовлень було й у Петербург.

Лідером серед «підозрілих» міст стала Юрга, місто на північному заході Кемеровської області. З прикордоння України близько 5,8 тонни пішло до міста, де мешкає всього 80 тисяч людей.

У Юрзі стоять три великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька Звенигородсько-Берлінська ордена Суворова бригада (яка стояла в Бучі) і 120-а артилерійська бригада.

Друге місце за вагою замовлень дісталося місту Чебаркуль у Челябінській області. Там дислокуються два танкові полки: 6-й та 239-й. У березні стало відомо про загибель командира 6 танкового полку полковника Олександра Захарова. За даними «Медіазони», в Україні загинули 27 військових із цього міста.

До Кизила, столиці Тиви, відправили 116 підозрілих посилок загальною масою більше 3,5 тонни. У Кизили дислокується 55-а окрема мотострілецька бригада. «Медіазоні» відомо про 11 загиблих із цього міста.

Серед інших підозрілих міст можна назвати Новосибірськ, Міас у Челябінській області, Улан-Уде та інші.
До Рубцовська, який став лідером з відправлення вантажів (дві третини яких не дійшли до адресатів) з Мозиря 1 та 2 квітня, за час спостережень пішло відносно небагато посилок: 74 відправлення вагою близько двох тонн.