Глава представництва НАТО: ніхто не може точно сказати, коли Україна вступить в Альянс
Київ • УНН
КИЇВ. 11 червня. УНН. Згода членів НАТО з тим, що Україна повинна приєднатися до Альянсу, залишається чинною, однак ніхто не може точно сказати, коли це станеться. Про це заявив глава Представництва НАТО в Україні Олександр Вінников під час Київського Безпекового Форуму, передає УНН.
Цитата
“Доба сфер впливу пішла в історію. Ніхто не може точно сказати, коли Україна вступить в НАТО, але ви, громадяни України, можете прискорити цей процес. Україна має багато практичних інструментів з підтримки реформ, наприклад, річна Національна програма в рамках комісії „Україна — НАТО“. Це ключовий стратегічний документ для України, для розробки та планування системних реформ, які підведуть Україну ближче до членства в Альянсі”, — повідомив Вінников.
Деталі
З його слів, незалежна та стабільна Україна є ключем євроатлантичної безпеки. Всі країни-члени НАТО хочуть, щоб Україна була успішною.
Альянс підтримує амбіційні широкомасштабні плани реформ в Україні, які йдуть на користь її громадянам та просувають державу в напрямку її євроатлантичних прагнень, зазначив очільник представництва.
“Згоду членів НАТО з тим, що Україна та Грузія увійдуть до Альянсу, було підтверджено на цілому ряді різних самітів, і буде підтверджено на наступному саміті в понеділок, тому що політика відкритих дверей залишається в силі й продовжує приносити результати: як ви знаєте, протягом останніх років до Альянсу приєдналися Чорногорія та Північна Македонія”, — додав він.
Що було раніше
Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом напередодні наголосив на важливості для України підтвердження у рішеннях цьогорічного саміту НАТО політики “відкритих дверей” Альянсу та чинності рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо ПДЧ для нашої країни.
Доповнення
Саміт глав держав і урядів 30 держав-членів НАТО відбудеться 14 червня в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі.
Раніше Зеленський заявив, що очікує почути сигнал про ПДЧ для України на цьому саміті.
Курс на вступ до НАТО закріплений в Конституції України. А швидке отримання Плану дій щодо членства в НАТО — мета, зафіксована в Стратегії національної безпеки України.
12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера з розширеними можливостями НАТО.