Експерт: ціни на продукти зростатимуть через інфляцію та податки
Київ • УНН
КИЇВ. 18 травня. УНН. Українцям варто приготуватися до подальшого подорожчання продуктів, яке обумовлено інфляцією, а також податковим навантаженням. Про це в коментарі УНН повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
“Ціни на продукти потрошки зростають. Підставами є і загальний рівень інфляції, який цього року буде десь на рівні 13%. Це означає, що в середньому, всі продукти харчування, подорожчають не менше, ніж на 13%. Подорожчання буде значно більшим”, — зауважив Дорошенко.
За словами експерта, за чотири місця поточного року:
- яловичина подорожчала на 9% або на 10 грн;
- свинина — на 5% або на 6 грн;
- куряче філе — 2% або 2 грн;
“Отже, бачимо, що усі м’ясні вироби, окрім сала, подорожчали і продовжать дорожчати. Буде також дорожчати хліб та овочі. Овочі продемонстрували тенденцію до зростання цін ще у січні-лютому”, — додав він.
Дорошенко уточнив, що з початку року:
- морква подорожчала на 2% або 6 грн;
- капуста на 11% або на 4,8 грн;
“Тобто ціна на овочі борщового набору вже піднялася до того рівня, на якому вона вже буде практично постійно. Зростання трошки буде, але не буде таким стрімким. Що ж стосується хліба та м’яса, то вони будуть постійно дорожчати ще цього року і наступного року і перевищать на 11% польський рівень”, — додав спеціаліст.
Як пояснив він, це відбуватиметься тому, що собівартість української продукції постійно зростає. Крім того, за рахунок оподаткування (у Польщі ПДВ — 5%, а в Україні — 20%) продукти в Україні будуть на 11% дорожчими, ніж у Польщі.
“Наприклад, при одній відпускній ціні виробника на яловичину в 100 грн, в Польщі вона буде коштувати 105 грн, а в Україні — 120 грн. Тобто, через оподаткування у нас продукти будуть коштувати на 11% дорожче, ніж у Польщі”, — зауважив Дорошенко.
Крім того, за його словами, також дорожчатимуть фрукти: абрикоси, черешні, полуниця, всі види ягід. Вони подорожчають на понад 13%, вірогідно — на близько 20%.
Нагадаємо, контрабандні продукти з ЄС масово збуваються на українському ринку.