Держлікслужба повинна перевіряти аптечні склади на спроможність зберігати лікарські засоби - О.Цильвік
Київ • УНН
КИЇВ. 1 грудня. УНН. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками повинна контролювати дотримання суб'єктом господарювання термінів і умов зберігання продукції, зокрема лікарських засобів. Про це у коментарі УНН зазначив заступник голови правління Ради споживачів України, виконавчий директор в International Academy of Standardization Олег Цильвік, коментуючи питання готовності аптечних установ до віялових чи аварійних відключень світла.
“Дотримання суб’єктом господарювання термінів і умов зберігання продукції, зокрема лікарських засобів — це умова ведення бізнесу. Якщо такий суб’єкт господарювання не може забезпечити належне зберігання, то немає сенсу тоді реалізовувати такі препарати. І я думаю, що у ліцензійних умовах на цю господарську діяльність мало б бути передбачено це (наявність генераторів на аптечних складах на випадок перебоїв з електропостачанням — ред.).
Перед тим як видавати ліцензію, Держлікслужба має впевнитися у тому, що у них є умови для зберігання, зокрема холодильні камери із дотриманням температурного режиму, бо різні ліки мають свої температурні режими для зберігання. Тобто, звісно, наявна інфраструктура мала б перевірятися Держлікслужбою. Генератори — це на випадок надзвичайної ситуації і це надважливо, звісно”, — сказав він.
Нагадаємо, наразі фармсклади та аптеки не перевіряють на наявність засобів безперебійного електропостачання.
При цьому не всі аптеки готові до віялових відключень світла. Лише частина з опитаних представників різних фармзакладів повідомили що мають генератори на випадок вимкнення світла, аби забезпечувати роботу холодильників з ліками.
Тим часом експерти попереджають, що в разі віялових відключень електроенергії, аптеки, а власне ліки, які потребують спеціального температурного режиму зберігання, опиняються під загрозою.
І якщо аптечний заклад не забезпечений генератором, який підтримує температуру в холодильнику на випадок відключення електроенергії, то низка медпрепаратів можуть за короткий проміжок часу просто перетворитися на отруту.
Також нагадаємо, великі фармсклади зобов’язані гарантувати дотримання температурного режиму у разі віялових відключень електроенергії.
За словами С.Дяченка, на Київську область можуть чекати віялові відключення електроенергії. Зокрема, це можливо, у разі холодної зими.