Через підтримку опозиції: дві білоруські лижниці заявили, що їх усунули від змагань та Олімпіади
Київ • УНН
КИЇВ. 11 січня. УНН. Дві білоруські лижниці Світлана Андріюк і Дар'я Долідович заявили, що їх відсторонили від змагань і позбавили можливості відбиратися на Олімпіаду через їх підтримку білоруської опозиції. Про це УНН повідомляє з посиланням на Reuters.
Цитата
“Дві білоруські лижниці, у тому числі одна, яка сподівалась взяти участь у зимових Олімпійських іграх у Пекіні наступного місяця, кажуть, що влада відсторонила їх від участі у змаганнях після того, як спортивні чиновники звинуватили їх у підтримці політичної опозиції країни”, — йдеться у повідомленні.
Деталі
Світлана Андрюк та Дар’я Долідович заявили, що минулого місяця Білоруська лижна спілка деактивувала їхній індивідуальний ідентифікаційний номер, необхідний спортсменам для участі у змаганнях, що проводяться Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS). Вони не беруть участь у офіційних змаганнях, включаючи кваліфікації на великі міжнародні змагання.
В організації заявили, що зараз намагаються зв’язатися з білоруською федерацією, щоб отримати всю інформацію про лижниць.
22-річна Андріюк каже, що це рішення змусило її пропустити кваліфікаційні змагання, які могли б дозволити їй отримати місце на Олімпійських іграх у Пекіні.
“Вони (спортивні чиновники) дослівно звинуватили мене в тому, що я прихильниця опозиції”, — сказала Андріюк.
За її словами, вона ніколи публічно не висловлювала своїх політичних поглядів. Вона наголосила, що її ситуація змушує її залишити Білорусь.
Дар’я Долідович вважає, що її усунули від змагань через політичні погляди її батька — лижника Сергія Долідовича, семиразового олімпійця. Він брав участь у вуличних протестах і виступав проти Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі.
Доповнення
У серпні 2020 року у Білорусі відбулися президентські вибори, за підсумками яких ЦВК оголосила про перемогу Олександра Лукашенка з результатом понад 80 відсотків. У день голосування в країні розпочалися масові протести, що розтягнулися на кілька місяців. Виступи громадян, переконаних у фальшуванні результатів виборів, жорстко припинялися ОМОНом.
Згодом протестувальники змінили формат акцій на локальний. Опозиція сформувала Координаційну раду для передачі влади, але у результаті всі члени президії КС були або заарештовані, або опинилися за кордоном. За статтями, пов’язаними з протестами, засуджено сотні громадян.