Асоціація карибських держав засудила блокаду Куби з боку США
Київ • УНН
КИЇВ. 30 березня. УНН. Країни-члени Асоціації карибських держав виступили в п'ятницю проти торгово-економічного ембарго Куби з боку США, а також засудили застосування закону Хелмса - Бертона 1996 року, який дозволяє американцям подавати в суд на іноземні компанії, що займаються бізнесом в США і направляли інвестиції на Кубу. Про це повідомило агентство Prensa Latina, передає УНН.
За даними видання, учасники саміту об'єднання, що проходить в столиці Нікарагуа Манагуа, "відкинули втручання в політику будь-яких держав, а також застосування сили для вирішення конфліктів", зазначивши, що "Латинська Америка і Карибський басейн є зоною миру".
США розірвали дипломатичні зв'язки з Кубою в 1961 році у відповідь на націоналізацію власності американських громадян на острові. Потім Вашингтон оголосив про введення відносно карибської країни торгово-економічного ембарго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідер Куби звинуватив США в саботажі на ГЕС в Венесуелі
У грудні 2014 року тодішній президент США Барак Обама визнав, що колишня політика Вашингтона щодо Гавани не працює, він оголосив про початок руху до нормалізації двосторонніх зв'язків і пом'якшення санкцій проти Куби. Однак зближення двох країн призупинилося після того, як в січні 2017 року США очолив президент Дональд Трамп - прихильник більш жорсткої лінії щодо Гавани. Він посилив правила поїздок в карибської країни для американських громадян і ввів заборону на ведення бізнесу з організаціями, які контролюються кубинськими військовими.
Як повідомляв УНН, МЗС Куби заявило, що Держсекретар США Майкл Помпео виставляє себе дурнем, стверджуючи про причетність Куби до плачевного стану економіки Венесуели.