Через зростання двосторонньої торгівлі між Вірменією та росією західні партнери замислюються над підходом Єревана до санкцій. Про це УНН пише з посиланням на Euractiv.
Деталі
Зазначається, що після запровадження антиросійських санкцій у 2022 році експорт Вірменії до росії потроївся, а потім подвоївся в період з січня по серпень 2023 року. Це дає підстави сумніватися у дотриманні Вірменієюрежиму західних санкцій.
Видання нагадує, що після вступу Вірменії у 2014 році до Євразійського економічного союзу, очолюваного росією, росія стала торговельним партнером номер один для Вірменії. Частка росії у зовнішньому експорті Вірменії ще більше зросла після вторгнення в Україну. У 2023 році на торгівлю з росією припадало понад 35% зовнішньої торгівлі країни, тоді як частка ЄС становила 13% від загального обсягу. Ця залежність економіки Вірменії від торгівлі з росією зробила практично неможливим приєднання країни до санкцій проти москви без ризику безпрецедентного економічного падіння.
У Вірменії висловлюються побоювання, що кремль може використати економічну залежність Вірменії як політичний важіль впливу: нещодавні опитування громадської думки, проведені Міжнародним республіканським інститутом (IRI), показали, що 40% вірмен вважають росію найбільш значущою політичною загрозою для своєї країни, після Туреччини та Азербайджану.
Тим часом, за останні місяці росія вже кілька разів блокувала імпорт вірменської продукції на своєму наземному пункті пропуску з Грузією.