За даними звіту, за минулі 35 років доходи 1% найбагатших людей на Землі зросли вдвічі більше, ніж статки 50% найбіднішої верстви населення.
У 2016 році, зазначено в звіті, частка національного доходу, яка припадає на 10% осіб з найвищими статками становила 37% в Європі, 41% в Китаї, 46% в Росії, 47% в США і Канаді і близько 55% в Африці на південь від Сахари, Бразилії та Індії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН заявили, що 60% українців перебувають за межею бідності
Дослідники назвали країни Близького Сходу регіоном з найвищим рівнем економічної нерівності, де економічна еліта у 2016 році отримувала 61% національного доходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім найбагатших людей світу мають більше грошей, ніж половина населення Землі
Особливу увагу експерти звертають на стрімке розходження показників ЄС та США, у яких відносний рівень нерівності був однаковим у 1980 році. У Сполучених Штатах Америки, вважають економісти, до зростання розшарування суспільства доклалася "значна освітня нерівність", а також менша прогресивність податкової системи, тобто незначне підвищення ставки податків для тих, хто багато заробляє. У ЄС, відзначає звіт, політика зарплат та освіти більше сприяють групам із низькими та середніми статками.