u-tsentri-hromadskoho-zdorovia-poiasnyly-chy-ye-v-ukraini-ryzyky-epidemii-virusu-marburh

У Центрі громадського здоров'я пояснили, чи є в Україні ризики епідемії вірусу Марбург

 • 159440 переглядiв

Ризики виникнення в Україні епідемії, спричиненої гарячкою Марбург, визнані фахівцями сфери епідемічної безпеки низькими. Умови для ускладнення епідемічної ситуації в країні також відсутні. Про це журналісту УНН повідомили в Центрі громадського здоров'я МОЗ. 

В Україні випадки хвороби Марбург не реєструвалися жодного разу. Враховуючи відсутність безсимптомних та легких форм захворювання, що суттєво полегшують діагностику, та запроваджений комплекс запобіжних заходів, окреслених Міжнародними медико-санітарними правилами (2005), ризики виникнення епідемії, спричиненої гарячкою Марбург, в України визнані фахівцями сфери епідемічної безпеки низькими

- повідомили в Центрі громадського здоров’я. 

Також повідомляється, що наразі умови для ускладнення епідемічної ситуації щодо гарячки Марбург в Україні відсутні. 

Інфекціоніст Голубовська розповіла про вірус Марбург і ризики його поширення за межі Африки08.10.24, 15:55

У ЦГЗ зазначили, що гарячка Марбург (хвороба зелених мавп) - гостре вірусне захворювання з високою контагіозністю. Збудник хвороби вперше було виділено з крові лаборанта, інфікування якого відбулося у дослідній лабораторії міста Марбург при роботі з культурами клітин органів африканських зелених мавп. 

Вірус Марбург включає два роди - Marburgvirus та Ebolavirus, поширюється крапельним та контактним шляхами, особливо активно – при прямому контакті з кров’ю та іншими біологічними рідинами хворих. Враховуючи особливості епідемічного процесу хвороби, у професійний зоні високого ризику інфікування перебувають медичні працівники, особливо у тих закладах охорони здоров’я, де система впровадження заходів з інфекційного контролю не є ефективною. Людина може інфікуватися вірусом Марбург також через контакт зі слиною або іншими біологічними рідинами кажанів, які являються основними природними резервуарами вірусу. 

У ЦГЗ повідомляють, що клінічні ознаки захворювання зазвичай проявляються протягом 5-10 днів, подібні до симптомів гарячка Еболи: гарячка, головний біль, біль у м’язах, діарея, кровотечі. Важкий перебіг хвороби зумовлений швидким розмноженням вірусу та його негативним впливом на імунну систему організму.

Показник летальності серед таких пацієнтів коливається від 23% до 90% залежно від доступу пацієнта до медичної допомоги. За статистичними даними, переважно спалахи захворювань на гарячку Марбург обмежуються країнами Африканського континенту, найактивніше реєструються в Уганді, Зімбабве та Кенії. На Європейському континенті єдині випадки захворювання сталися у 1967 році в Німеччині та Югославії, були пов’язані з лабораторними дослідженнями інфікованих мавп. 

Тест на вірус Марбург у пасажирів поїзда в Гамбурзі виявився негативним03.10.24, 13:58

"Сучасна епідемічна ситуація щодо поширення вірусу Марбург у світі ускладнилася восени 2024 року спалахом захворюваності, зареєстрованим в східній частині Африки - у різних провінціях Руанди. За даними Європейського центру контролю та профілактики захворюваності, з 27 вересня 2024 року, коли зареєстрували перші випадки в Руанді, і станом на 30 жовтня 2024 року було зареєстровано 66 випадків хвороби (49 осіб одужали), спричиненої вірусом Марбург. Всього було 15 летальних випадків", - інформує ЦГЗ. 

Центр громадського здоров’я також зазначив, що уряд Руанди за підтримки експертів CDC активно працює над ліквідацією спалаху, і комплекс запроваджених заходів спрямований не лише на контроль спалаху в межах країни, але й на забезпечення міжнародної безпеки. Наразі Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оцінює загальний рівень загрози для Руанди як високий, а на міжнародному рівні - як низький.

Популярні

Новини по темі

росія відкрила "департамент європейських проблем" для роботи з ЄС

 • 19782 переглядiв