Гіпотеза виникла в ході вивчення іншого схожого “явища” — загадкової появи на пляжах країни великих брикетів пресованої гуми в жовтні минулого року. На підставі даних про морські течії, розу вітрів, температуру і аналіз інших характеристик вчені розрахували можливий маршрут “дрейфу” гуми від місця затоплення корабля до берегів Бразилії. Вони припустили, що плями нафти пройшли тим же шляхом. Для перевірки цієї гіпотези професор Ревелін Кавалканті, що вивчає обидва ці “явища”, планує відправити зібрану на пляжах країни нафту в одну з лабораторій США, де зможуть визначити вік вуглеводнів, їх технічні характеристики і географічне походження.
Поки фахівці змогли точно встановити, що затоплене судно перевозило брикети гуми з території Індокитаю. “Нам вдалося встановити зв’язок між викинутою на берег гумою і вантажним судном, в корпусі якого, очевидно, утворився пролом внаслідок (тривалого) перебування під водою”, — розповів один з учасників дослідження Карлос Тейшейра.
Німецьке вантажне судно “Ріо-Гранде” затонуло в 1944 році в результаті торпедної атаки ВМС США. Кільком членам екіпажу потопленого судна вдалося врятуватися — на шлюпках вони дісталися до берегів штату Сеара, де здалися в полон бразильській владі. Судно було виявлено лише в 1996 році, на глибині 5700 метрів.
Як писав УНН, влітку Норвегія виявила витік радіації на потонулому радянському підводному човні.