tymchasova-tysha-chomu-zamovkly-vorozhi-holosy-proty-dot

Тимчасова тиша: чому замовкли "ворожі" голоси проти ДОТ

 • 463524 переглядiв

Якось несподівано нанівець зійшла потужна інформаційна атака на "Державного оператора тилу". Різноманітні так звані "експерти" вивалювали величезну кількість постів на своїх сторінках у соцмережах, що потім тиражувалися деякими ЗМІ, у яких нещадно критикували будь-яке рішення і будь-який крок "Державного оператора тилу". І раптом настала тиша, пише УНН.

З одного боку, нібито, усе логічно. Організаторам "брудної" інформаційної кампанії проти ДОТ не вдалося досягти усіх своїх поставлених цілей ні через суди, ні спробами відвертого медійного тиску.

Фірми, що роками постачали продукти харчування для ЗСУ, хотіли зберегти стару систему взаємовідносин, яку взялися реформувати в ДОТ.

Навіть відвертий саботаж, коли ці фірми дружно знялися з тендерів, не поставив під загрозу харчування українських бійців.

ДОТ уклав прямі договори з постачальниками для забезпечення Збройних сил України харчуванням по 13 секторах, які охоплюють всю Україну. Середня ціна за комплект становила 111,49 грн. За результатами двох раундів збору комерційних пропозицій було обрано 5 постачальників, чия пропозиція була найбільш економічно вигідною.  

Таким чином, за словами гендиректора "Державного оператора тилу" Арсена Жумаділова, фірми-саботажники залишилися не просто без надприбутків, а взагалі без будь-яких прибутків.

"Вони звикли до того, що вони отримують надприбутки. У наших контрактах, звісно, ті господарюючі суб'єкти, які законтрактовані, вони, мабуть, будуть отримувати певний прибуток, але це не буде надприбуток через механізми щодо контролю ціни, і щодо контролю реального руху товарів. Але це не будуть надприбутки, це не буде 30-40 і більше відсотків від вартості контракту.

У нас стояла задача до 15 березня укласти контракти за новою моделлю відносин із постачальниками. Ми цю задачу виконали. Наразі ми заходимо в етап виконання контрактів", - зазначив Жумаділов.

Навіть спроба критикувати ДОТ за ці прямі контракти виявилася відверто провальною. Адже важко пояснити суспільству, чому ви висуваєте претензії структурі за те, що вона виконує свої безпосередні функції, щоб не залишити українських бійців голодними.

Понад те, раніше Жумаділов натякав, що безпосередні організатори "брудної" кампанії відомі, і ними займаються правоохоронці.

"Я дуже сподіваюся, що правоохоронні органи дадуть належну оцінку діям всіх тих, хто у це включився на останніх етапах. Тобто, одна справа, коли ти не береш участь в процедурах  - це твоє рішення, але інша справа, коли ти намагаєшся тиснути на інших учасників ринку, щоб вони не виходили на ці процедури, щоб вони не пропонували свою продукцію, погрожуєш тощо. Я сподіваюся, що така поведінка буде належно оцінена з боку правоохоронних органів, і коли вони вийдуть на певні слідчі дії, підозри тощо, такі прізвища стануть відомі. Це люди, які стоять за одним із постачальників", - розповів гендиректор ДОТ.

Водночас, не варто сподіватися, що навіть у такій ситуації противники реформ остаточно відмовляться від поставлених перед собою цілей. Швидше всього, вони зайняли вичікувальну позицію і будуть уважно слідкувати за тим, як розпочнеться з 1 квітня постачання продуктів для ЗСУ за новими контрактами.

І в цьому є певні загрози та ризики для ДОТ. Будь-який зрив поставок або виявлення неякісних продуктів на складах військових частин спричинить нову хвилю інформаційної атаки, яка може бути ще більш потужною за попередні, адже тепер за всі реальні і навіть вигадані недоліки буде відповідати безпосередньо "Державний оператор тилу".

Наскільки у Жумаділова готові до цього - питання риторичне. Але очевидно, що "Державному оператору тилу" необхідно посилювати контроль за постачальниками, щоб уникнути будь-яких неприємних ситуацій. А в разі їх виникнення оперативно реагувати і в плані усунення, і в плані комунікації.

Контекст

Раніше Київський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову щодо оскарження вимог, встановлених у проєкті договору про закупівлю продуктів харчування для ЗСУ.

Зокрема, позивач оскаржував вимоги щодо зобов'язання постачальників вчасно реєструвати податкові накладні та надавати замовнику можливість перевіряти умови зберігання продуктів харчування, що постачатимуться військовослужбовцям.

Після цього фірми, які підозрюються у змові, знялися з тендерів.

Раніше Колегія Шостого апеляційного адміністративного суду за позовом фірми "Трейд Граніт Інвест" своїм рішенням скасувала умову про заборону участі в тендерах тих постачальників, які не виконали свої зобов'язання перед Міністерством оборони України в 2022-2023 роках.

Через це "Державний оператор тилу" був змушений скасувати 11 тендерів.

Фірма "Трейд Граніт Інвест" скоріш за все причетна до потужної інформаційної атаки на нову команду Міноборони та ДОТ, за якою міг стояти зрадник України віктор медведчук.

Два мільярди гривень економії бюджетних коштів: в ДОТ назвали продукти харчування, по яких постачальники зменшили ціни20.03.24, 17:11

Популярні

Новини по темі

Тимчасова тиша: чому замовкли "ворожі" голоси проти ДОТ

 • 463524 переглядiв

Опалювальний сезон в Ужгороді завершать 1 квітня

 • 26465 переглядiв