“Ситуація, яка точиться зараз навколо МОЗ та медичної реформи каже про одне: реформа потребує корекції. Чому? Виклики часу. І Степанов — перший міністр, який набрався сміливості це признати. Мова не йде про зупинку реформи, але коригування в напрямку покращення, оцінюючи зміни які вносить пандемія в життя всього світу”, — написав політолог.
За його словами, інструменти, які закладали в медичну реформу команда Уляни Супрун мали ефект, але зараз потрібно шукати свій шлях з оглядкою на власні фінансові сили та запити суспільства.
“Україні слід свій формат реформи випрацьовувати, не копіювати чужі, але й не забувати за успішні кейси. Треба пропонувати власне бачення цієї проблеми й способів її вирішення. Вочевидь, новий міністр це бачення має, а його заяви щодо недопущення звільнення медиків та закриття лікарень знайдуть підтримку в більшості самих лікарів, й більшості українців. Оскільки закриття лікарень — це точно не в інтересах суспільства”, — вважає експерт.
Він також зазначив, що подальше реформування залежить від того, як нова команда МОЗ буде втілювати своє бачення у життя.
“Тепер важливо побачити, як це нове переосмислення буде впроваджуватися в реальність. Наскільки новій команді МОЗу вистачить ресурсів та наполегливості у досягненні заявлених цілей. Адже, 11 млрд гривень, які необхідні для медичної галузі, і про які казав Степанов, ще треба десь знайти. А потім ще й ефективно їх витратити”, — підсумував Семенюк.