Цитата:
"Розташований у Білорусі табір біля прикордонного переходу в Брузгах пустує. Служби, відповідальні за охорону кордону, постійно стежать за ситуацією", - написав він у Twitter.
Відео безлюдного табору біля Кузьниці оприлюднили і в поліції.
Водночас, Жарин, описуючи стан справ після сьогоднішньої ночі, зазначав, що "ситуація на кордоні з Білоруссю залишається нестабільню". І що офіцерам - прикордонникам та поліцейським та солдатам польської армії "постійно доводиться відбивати атаки груп іноземців за підтримки білоруських служб". "Минулої ночі було дві масові спроби проникнути на територію Республіки Польща", - нагадав він.
Aktualnie #NaGranicy.
Obozowisko utworzone na Białorusi w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach pustoszeje. Służby odpowiedzialne za zabezpieczenie granicy monitorują sytuację na bieżąco. pic.twitter.com/VOLNtk9Ivw
Aktualnie #NaGranicy. Obozowisko utworzone na Białorusi w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach pustoszeje.
Służby odpowiedzialne za zabezpieczenie granicy monitorują sytuację na bieżąco. pic.twitter.com/T8c0cdfuhq
Opustoszałe obozowiska pod Kuźnicą następstwem zdecydowanej postawy polskich służb.@Straz_Graniczna @PolskaPolicja pic.twitter.com/Y2dKEZlrTQ
— podlaska Policja (@podlaskaPolicja) November 19, 2021Доповнення
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС. Потім було ще кілька спроб штурму. 16 листопада мігранти агресивно поводилися, підійшовши впритул до кордону, кидали каміння в польських силовиків, поранивши кількох.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.