Збитки завдані екосистемі Чорного моря через аварію російських танкерів, в результаті якої стався витік мазуту, можуть становити мільярди. Екологічна інспекція розраховує, яких збитків завдано. Про це розповів журналісту УНН директор Українського наукового центру екології моря Міндовкілля Віктор Коморін.
Деталі
Експерт зазначив, що ті танкери, які затонули, не були підключені до глобальної системи спостереження. Тобто спочатку, коли всі дізналися, що склалася аварійна ситуація, то не було навіть відомо, де саме.
"Пляма забруднення йде від точки, яка знаходиться на півдні Керченської протоки. Наразі вітрова ситуація змінюється і пляма вже направлена в нашу сторону. Й після цього, за нашими даними, піде вже це нафтове забруднення у відкрите море. Це буде кілька днів – завтра-післязавтра, а потім знову міняється вітрова ситуація й (забруднення - ред.) знову з затонулої частини танкера почне розповсюджуватися на північ", - розповів Коморін.
За його словами, Українському науковому центру екології моря наразі достеменно не відома кількість мазуту, яка залишилася в затонулій частині танкера.
"Але зараз ми бачимо зі ЗМІ, що загинула велика кількість птахів. Вже й дельфінів загиблих було викинуто на узбережжя", - додав Коморін.
На запитання, які орієнтовні збитки можуть бути завдані екосистемі Чорного моря, Коморін відповів: "Це мільярди. Цим вже займається Екологічна інспекція, вони розраховують повністю за тими методиками, які в них є, збитки, які завдані цією шкодою, яка була нанесена морському довкіллю".
Доповнення
23 грудня моніторингова група "Кримського вітру" з посиланням на дані супутникової зйомки повідомляла, що у морі біля берегів Керчі спостерігається велика кількість плям мазуту після аварії російських танкерів 15 грудня.
У Керченській протоці два танкери "Волгонефть" потрапили в аварію.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляло, що через аварію російських танкерів витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для морської екосистеми Чорного моря.
На узбережжі новоросійська виявили 8 мертвих дельфінів після розливу мазуту з танкерів. Загалом загинуло 11 дельфінів та 143 птахи.