Невдала регуляторна та податкова політика, яку запровадили Мінфін з ДФС згубно вплинули на діяльність вітчизняних операторів лотерей, зауважила вона.
За останні роки лотерейні надходження до бюджету впали до рекордно мізерних сум. Якщо у 2014 році лотереї давали бюджету 321 млн грн або 40 млн дол, то за 9 місяців 2017 року року ця сума, за даними ЗМІ, становила лише 21 млн грн або 800 тис. дол., або лише 2%.
Рекордно обвалився й обсяг лотерейного ринку. У 2014 році це було 13 млрд грн, сьогодні - 1,3 млрд грн, розповіла З.Топорецька.
"Держава зробила все можливе для того, аби нелегальний гральний бізнес процвітав, а легальний лотерейний ринок - занепадав. Податковий тиск на лотереї продовжує зростати, виграші у лотерею оподатковуються, а у нелегальну азартну гру - ні. Легальні гравці ринку зарегульовані постійними "перевірками". Поряд з цим, нелегальний гральний бізнес є доступним, його ніхто не перевіряє. Сьогодні українцю набагато простіше грати у квазі-лотерейних пунктах розповсюдження ігор", - сказала вона.
Загалом експерти назвали п’ять основних проблем на лотерейному ринку, які в наступному році можуть призвести до повного їх зникнення:
- трикратне оподаткування;
- дискримінаційні санкції РНБО, застосовані до всіх операторів лотерей, окрім наближеного до влади “УНЛ” (Українська національна лотерея);
- новий проект ліцензійних умов від Мінфіну, що передбачає монопольне положення “УНЛ” на ринку та приховану легалізацію “одноруких бандитів”;
- відсутність контролю з боку держави за лотерейним ринком, і як наслідок, розквіт нелегальних гральних закладів;
- ігнорування пропозицій Всесвітньої лотерейної асоціації щодо запровадження сертифікованого програмного забезпечення для всіх видів лотерей.