У інтерв’ю виданню президент Конфедерації Доріс Лойтхард зазначила: “Принципове голосування могло б бути корисним”, додавши, що Швейцарії необхідно “прояснити відносини з Європою” та “знати, в якому напрямку рухатися”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна планує наростити експорт до Швейцарії
Берн різко негативно відреагував на прийняте Євросоюзом 21 грудня рішення про обмеження терміном на рік визнання еквівалентності швейцарського біржового права, що означає для фінансистів країни обмеження на покупку і продаж акцій зареєстрованих в ЄС компаній. У Швейцарії дії Брюсселя розцінили як дискримінаційну міру, спрямовану на ослаблення Швейцарської Конфедерації як фінансового центру, і пригрозили відповідними заходами.
“Розбіжності з Брюсселем перебувають зараз у фокусі (уваги)”, — сказала Лойтхард. “Тут наш підхід є очевидним — пов’язувати таку технічну тему, як еквівалентність швейцарського біржового права, з таким політичним питанням, як рамковий договір, не є можливим”, — сказала вона.
За словами президента, деякі держави — члени ЄС відносять Швейцарію до тієї ж категорії, що і Великобританію, що вирішила покинути Євросоюз. Інші хочуть посилити свої фінансові системи за рахунок Швейцарії. Є й ті, що “вважає нас любителями смачненького, які отримали занадто велику вигоду від доступу на єдиний європейський ринок, і вони хочуть посилити тиск в питанні про рамкову угоду”.
Нагадуємо, Кабінет міністрів України затвердив угоду зі Швейцарською Федеральною Радою про спрощення оформлення віз.