Віце-прем’єр розповів, що вже прийнято додатковий закон щодо стимулювання та впровадження альтернативних джерел енергії в центральному теплопостачанні, а також є можливість визначати зонування міст, з огляду на доцільність лишати центральне теплопостачання або перейти на квартальне, або автономне.
"Можна зробити програму на три-п’ять років. Питання буде вирішено поступово, якщо використати кошти місцевого бюджету. Є також варіант отримати кредит у міжнародних фінансових організаціях, і закласти ці кошти у тариф. У такому випадку за кілька років люди отримають більш якісні послуги за нижчою ціною", - сказав Г.Зубко.
Він пояснив, що основне завдання полягає у тому, щоб захистити споживача, аби комунальне підприємство, яке є монополістом, не перекладало свої проблеми та втрати на споживача.
"Тому ми дали право органам місцевого самоврядування встановлювати тариф для підприємств та тарифів, де закладено витрати. Адже вони є власниками цих підприємств і можуть розрахувати на інвестиційну складову, а також визначати справедливість витрат, покладених на споживача", - додав він.
Нагадаємо, раніше Г.Зубко заявляв, що перший відчутний ефект від реформи житлово-комунального господарства можна буде отримати протягом трьох-п’яти років.