Міжнародна команда астрономів скористалася антенами радіотелескопів комплексу ALMA, що знаходиться в пустелі Атакама, і направили їх в сторону галактики М77. Дослідження показало, що в її центрі дійсно є чорна діра, яка активно поглинає речовину з потужним світловим випромінюванням. Крім того, навколо неї, судячи за зображенням, знаходиться кільцева хмара радіусом у 20 світлових років.
“Астрономи тільки припускали, що навколо активних надмасивних чорних дір обертаються схожі на пончик структури пилового газу — це припущення називалося „загальною моделлю активних ядер галактик“. Саме зараз за допомогою ALMA ми можемо бачити цю структуру”, — пояснив керівник дослідницької групи з Національної астрономічної обсерваторії Японії Масатоши Іманіші.
За попередніми знімками цієї галактики не можна було визначити швидкість обертання кільця, його склад і форму. Тепер же вчені з упевненістю можуть сказати, що кільце трохи більше в довжину, ніж в ширину, і обертається навколо чорної діри в центрі досить швидко.
Крім того, на думку науковців, всі ці показники можуть бути ознакою грандіозної космічної катастрофи. Цілком ймовірно, що колись М77 зіткнулася з іншою галактикою, більш маленькою.
Як повідомляв УНН, інженер Бен Пірсон створив сайт Whereisroadster.com, на якому можна в реальному часі стежити за Tesla, відправленою в космос. Сайт показує відстань машини щодо інших небесних тіл і Сонця.