Ситуація навколоземного космосу знаходиться в катастрофі. Кількість об’єктів вже зашкалює, що деякі з них заважають астрономії вивчати далекий космос. Про це під час обговорення на тему: "Людське сміття вже є навіть у Космосі. Коли та як воно там з’явилося і чи несе воно шкоду для Землі та людей?" розповів директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Ярослав Яцків, передає УНН.
Деталі
Я погоджуюсь, що навколоземний космос в катастрофі. Кількість об’єктів вже зашкалюють, а деякі з них заважають традиційній науці - астрономії вивчати далекий космос. Ті ж самі супутники Ілона Маска повністю перешкоджають праці наземних телескопів, так і космічних телескопів. Ми бачимо на кадрах всі ці шуми, всі ці прольоти супутників
Він зазначив, що ООН розглядає питання протидії забруднення космосу, щоб зберегти на Землі такі місця, де люди могли би і надалі спостерігати зоряне небо.
Яцків також наголосив, що Україна мала велику мережу оптичних спостережень, де спостерігали й діючі супутники, і спостерігали космічне сміття.
На жаль, агресія рф призвела до того, що Національна академія наук таку мережу більше не фінансує, а держава теж немає загальнодержавної космічної програми. До вивчення космічного сміття Україна повинна повернутися. Особливо нас цікавить геостаціонарна орбіта, де зараз понад 1000 об’єктів
Нагадаємо
Житель Флориди отримав незвичайний досвід, - "щось" з космосу пробило дах його будинку і впало всередину. Наразі підозрюють, що це може бути сміття з Міжнародної космічної станції, тому зараз NASA розслідує це питання.