khristiyani-skhidnogo-obryadu-svyatkuyut-velikden-3

Християни східного обряду святкують Великдень

 • 20627 переглядiв

Воскресіння Ісуса Христа — воскресіння Ісуса Христа з мертвих по трьох днях після смерті, центральна доктрина в Християнстві, яка протягом сторіч проповідувалась язичникам і є найважливішою подією (і святом, знаним як Пасха чи Великдень) християнського суспільства.

Християни щорічно святкують воскресіння Христа під час найбільшого свята християнського літургійного року — Великодня.

Ісус Христос воскрес о ранній порі в неділю, на початку нового єврейського тижня, оскільки у древніх євреїв неділя була першим днем тижня і починалася зразу ж після заходу сонця в суботу.

Тому неділя стала святим днем для християн і теж зветься Господнім Днем. Для древніх євреїв Господнім днем був останній сьомий день тижня — субота. Тому четверта заповідь Шануй день Господній, щоби святити його розуміється християнами і юдеями по-різному.

Для християн Господній день воскресіння — неділя — став днем відпочинку. Звідси його українська назва — неділя (від не ділати, не робити, тобто відпочивати). Також виконання будь-якої праці в неділю в християнстві вважається гріхом і недодержанням четвертої заповіді, оскільки така праця порушує святість Господнього дня, яка полягає в спокої та мирі.

Нагадаємо, у церквах України почалося Великоднє богослужіння (онлайн-трансляція). Цьогоріч богослужіння відбуваються за відсутності вірян через карантинні заходи проти епідемії коронавірусу. Літургію можна дивитися на деяких телеканалах і в інтернеті.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Християни східного обряду святкують Великдень

     • 20627 переглядiв

    У чотирьох прикордонників виявили коронавірус – ДПСУ

     • 12228 переглядiв

    На Рівненщині підтверджено 15 нових випадків COVID-19

     • 14828 переглядiв

    У Дніпропетровській області ліквідовано лісову пожежу

     • 18178 переглядiв

    У світі очікується дефіцит кави через пандемію COVID-19

     • 24679 переглядiв