Якщо зміниться інтенсивність бойових дій, будуть величезні перебої з постачанням зброї від міжнародних партнерів, то потрібно буде вносити зміни до державного бюджету 2025 року на оборону. Про це повідомила народна депутатка, голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.
Підласа прокоментувала, на скільки добре передбачені видатки на оборону у держбюджеті на 2025 рік та, чи не опиниться Україна знову посеред року в ситуації, коли потрібно додатково ще 500 млрд голосувати у ВР.
Якщо драматично зміняться умови на полі бою, або інтенсивність бойових дій, або будуть величезні перебої з постачанням зброї від наших міжнародних партнерів, то ми будемо вимушені вносити зміни до державного бюджету. Але, якщо умови залишаться такими, як в цьому році, або інтенсивність бойових дій буде знижуватися, або ми нарешті здобудемо перемогу, тоді звісно коштів, які передбачені на 2025 рік вистачить
росія перейшла до нової фази війни: три тривожні факти від глави МЗС28.11.24, 14:32
Вона зазначила, що передбачено наступного року понад 2,2 трлн грн на потреби безпеки та оборони, що більше навіть ніж очікувані фактичні видатки цього року.
Мінфін повідомляв днями, що за січень-жовтень 2024 року Україна витратила 1,6 трлн грн на сектор безпеки і оборони, що становить більше ніж половину загального фонду держбюджету.
"На 2025 рік ми закладаємо ймовірність, що бойові дії триватимуть весь рік, щоб бути готовими до будь-якого розвитку подій", - заявила Підласа.
Контекст
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що коли, в Україні планували бюджет 2024 року спільно з МВФ одним з прогнозів партнерів був, що війна буде тривати до літа 2024 року. Тому цьогорічний бюджет потребував додаткових 500 мільярдів гривень на армію.
19 листопада Рада ухвалила держбюджет-2025.
Загальний ресурс, який буде направлений на сектор безпеки й оборони, становитиме 2,23 трлн грн. Рекордні кошти будуть спрямовані на виробництво та закупівлю зброї. Передбачили на це 739 млрд грн. Буде більше фінансування на модернізацію оборонно-промислового комплексу, а також на закупівлю дронів.
Додамо
Bloomberg повідомляв, що Європа шукає шляхи заміни військової допомоги США для України. Адже заяви Дональда Трампа викликають занепокоєння, тому що є припущення, що США можуть скоротити військову допомогу, щоб змусити Україну сісти за стіл переговорів із росією.