У Міністерстві фінансів України провели низку зустрічей з представниками бізнесу, аби відшукати компроміс, який дозволить сформувати джерела для фінансування додаткових потреб сектору безпеки та оборони. Про це пише УНН з посиланням на Мінфін.
Деталі
Цього тижня відбулися зустрічі з представниками Федерації роботодавців України, Торгово-промислової палати України, Спілки українських підприємців, автомобільної галузі та мобільних операторів за участю представників Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Представники асоціацій з різних галузей економіки розуміють важливість і необхідність оперативного пошуку ресурсів для забезпечення додаткових потреб сектору безпеки та оборони. Наразі обговорюються технічні деталі щодо пошуку оптимального дизайну податкових змін, з урахуванням позиції різних галузей.
Зокрема, під час зустрічі з представниками автомобільної галузі порушено питання про адміністрування внутрішнього ринку автомобілів.
Говоримо про оподаткування нових та вживаних імпортних автомобілів та винятки для вторинного ринку. Купівля нового імпортного авто у воєнний період не є базовою потребою. Якщо є потреба у транспорті, можна придбати вживане авто на вторинному ринку. Саме тому, оподатковуючи військовим збором саме нові імпортні автомобілі, можемо забезпечити військовий бюджет і стимулювати внутрішній ринок виробництва та ремонту автомобілів
У відомстві наголошують, що військові видатки покриваються виключно за рахунок внутрішніх надходжень та запозичень. Усі можливості оперативно забезпечити додаткові потреби воєнного держбюджету без перегляду податків вже вичерпано.
Змусить бізнес йти в тінь. Чим небезпечна урядова ініціатива підвищення податків31.07.24, 09:00
Тому Мінфін запропонував ряд заходів для забезпечення додаткової потреби Сил оборони у розмірі 500 млрд грн у 2024 році.
У міністерстві підкреслюють, що три чверті від зазначеної суми запропоновано забезпечити внаслідок заходів, які не стосуються підвищення податків.
І лише одну чверть — за рахунок перегляду військового збору, ставок акцизів та інших податкових платежів, які мають забезпечити надходження до держбюджету у розмірі 138,7 млрд грн до кінця 2024 року та 340 млрд грн у 2025 році
Також там зауважили, що всі зміни, запропоновані в урядовій редакції проєкту Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану", буде скасовано після припинення воєнного стану.
Нагадаємо
Заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій заявив, що бюджетний дефіцит України цього року може перевищити 20%. А втім, Київ сподівається покрити ці витрати завдяки регулярній фінансовій підтримці та високій ліквідності банків, а також додатковим ресурсам внутрішнього ринку.