Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що те, як закінчиться війна в Україні, яку розв'язала проти неї рф, важливо, відкинувши дипломатичне рішення, "яке маргіналізує Україну, а в процесі маргіналізує і нас". Про це він сказав на пленарному засіданні Європарламенту щодо трансатлантичних відносин після виборів президента США 13 листопада, пише УНН.
Військова ситуація непроста, з великими втратами з обох сторін, але ми повинні уникати дипломатичного рішення, яке маргіналізує Україну, а в процесі маргіналізує і нас. Угода між Сполученими Штатами Трампа та росією путіна – в обхід України та Європейського Союзу, щоб поставити на стіл питання про припинення вогню, відкладаючи політичні дискусії на потім – це те, що Україна відкидає, і що ми також повинні відкинути. Ніщо не повинно вирішуватися без участі та згоди України, яка платить найдорожчу ціну за цю війну
"Звичайно, ви повинні постаратися закінчити це якомога швидше, але те, як це закінчено, має значення. Важливо, як це закінчиться. Можливо, для когось [це] не має значення. Можливо, для когось достатньо того, що це закінчиться, невідомо як і з якими наслідками, але я думаю, що Європейський Союз не може перестати хвилюватись. Більше того, він дуже дбає про те, як він знає, що можна зробити лише справедливим і стійким способом", - зауважив голова дипломатії ЄС.
Він вказав, що щойно повернувся з України. "У мене були розмови з усіма українськими посадовцями, з Президентом Зеленським, з його військовим командуванням. І, звичайно, звичайно, вони хвилюються, яке рішення може ухвалити наступна американська адміністрація. Вони запитують нас, якою буде наша реакція, коли, імовірно, [нова адміністрація] – принаймні так казав [Трамп] під час виборчої кампанії – обумовить свою військову підтримку України, починаючи з січня", - зазначив Боррель.
"Я вважаю, що європейська відповідь не може бути нічим іншим, як продовженням виконання наших зобов’язань перед цією країною, Україною, її народом і продовженням надання їм необхідної підтримки, щоб вони, своєю чергою, продовжували захищати себе. Це потребуватиме ресурсів", - наголосив голова дипломатії ЄС.
З його слів, "заміна Сполучених Штатів вимагатиме значних фінансових та промислових зусиль, які змусять нас знову поставити собі запитання, які ми вже обговорювали". Наприклад, за його словами, що робити із замороженими коштами росії, "доходи від яких ми вирішили взяти на фінансування українського ОПК і яких, однак, буде недостатньо".
Орбан заявив, що Європа не зможе фінансувати захист України без США08.11.24, 13:37