Водночас, проти надання Томосу, яким ПЦУ офіційно була визнана незалежною Константинопольським патріархом, виступають 31,8% громадян.
Вагаються з відповіддю 23,4% респондентів.
Крім того, у відповідь на питання про релігійні вподобання ПЦУ назвали 29,5% респондентів, православний без конкретного Патріархату — обрали 28,3%, а УПЦ МП — 11,1% осіб.
Відповідь “не належу до жодної релігії, але є віруючою людиною” обрали 11,9%, атеїстами, за даними опитування, є 5% респондентів.
Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом березня 2019 року. Польовий етап тривав з 21 по 29 березня.
Для опитування була розроблена стратифікована випадкова 3-ступенева з квотним відбором на останньому ступені. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (18+ років) України.
У Донецькій та Луганській областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.
Всього було опитано 1200 респондентів, які проживають у всіх областях України та в м. Києві (крім АР Крим).Опитування проводилося методом особистих інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ).
Максимальна похибка — 4,3%.
Нагадаємо, за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено автокефальну помісну Православну церкву України і затверджений статут нової церкви. Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної ПЦУ митрополита Епіфанія.
5 січня відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. А вже на наступний день, 6 січня, після вручення у Стамбулі Томос доставили в Україну, згодом його повернули до Стамбула для підпису членами Синоду на Фанарі і знову повернули до України.
Як повідомляв УНН, на думку політолога, після поразки Порошенка ПЦУ перебуватиме у стані невизначеності.