Сьогодні, дев’ятого липня, зоозахисники та любителі дикої природи у багатьох країнах світу можуть долучитися до заходів з нагоди Дня газелі, пише УНН.
Газелі здебільшого живуть стадами в саванах Африки, а також в Азії – від Аравійського півострова до північних територій Індії та Китаю. Нині науці відомі 17 видів газелей.
Ці тварини є чудовими бігунами і достатньо тривалий час у русі можуть підтримувати швидкість 50 кілометрів на годину.
Газелі є важливою частиною екосистем територій, де вони живуть. Через людську діяльність, постійні війни в Африці та браконьєрство популяція газелей на планеті у ХХ столітті почала скорочуватися.
Зокрема, за даними науковців, популяція газелі Гранта у дикій природі не перевищує 350 тисяч особин. Так само скорочується і популяція газелі Томсона.
За ініціативи Організації Об’єднаних Націй з 2001 року дев’ятого липня у багатьох країнах світу проводяться заходи присвячені Міжнародному дню знищення стрілецької зброї.
Подія була започаткована з метою привернення уваги до різкого збільшення нелегального обігу зброї після війни на Балканах у 90-х роках. Нелегальна стрілецька зброя є одним з ключових факторів зростання злочинності, збільшення кількості нещасних випадків під час необережного поводження зі зброєю.
Для України питання нелегальної стрілецької зброї стало важливим у 2014 році, і ще більше актуалізувалося після повномасштабного російського вторгнення.
Минулого року в громадян України було вилучено близько п’яти тисяч одиниць нелегальної вогнепальної зброї.
За даними МВС, на руках у наших громадян може бути до п’яти мільйонів одиниць незареєстрованої зброї.
Також сьогодні можна до лучитися до неофіційного Дня моди, який був заснований у 2016 році.
Мета цієї події полягає у публічному протесті проти панівних модних тенденцій, що диктуються великими корпораціями цієї індустрії.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті святого мученика Панкратія, єпископа Тавроменійського.
За переказом, у юнацькі роки Панкратій зустрів апостола Петра, став його учнем та прийняв хрещення.
На деякий час Панкратій усамітнився у Понтійських горах, а коли повернувся, то Петро висвятив його на єпископа міста Тавроменія на острові Сицилія.
Пакратій збудував церкву та багатьох місцевих жителів навернув у християнство.
Язичники не могли пробачити цього єпископу, вони схопили Панкратія та до смерті забили його каміннями.
Іменини дев’ятого липня святкують Панкратій, Андрій, Михайло.