Європа бореться зі спекою та пожежами, у Китаї - температурні рекорди

Європа бореться зі спекою та пожежами, у Китаї - температурні рекорди

Київ  •  УНН

 • 277683 перегляди

КИЇВ. 19 липня. УНН. Італія оголосила для 23 міст червоне попередження через погоду, оскільки в середу температура може досягти 46 градусів за Цельсієм, на тлі того, як хвиля екстремальної спеки, лісових пожеж і повеней спричиняє хаос від Сполучених Штатів до Китаю, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Хвиля тепла, що посилюється, обрушилася на південну Європу під час піку літнього туристичного сезону, побивши рекорди, у тому числі в Римі, і викликавши попередження про підвищений ризик смерті та серцевих нападів.

У середу температура залишалася високою на більшій частині території Італії, на середземноморському острові Сардинія очікується 45-46 градусів тепла, деякі внутрішні райони Сицилії, ймовірно, побачать температуру вище 40 градусів.

У той час, як хвиля тепла в Іспанії, схоже, спадає, жителям Греції залишається оглядати те, що залишилося від їхніх будинків після лісових пожеж.

Лісові пожежі вирують уже третій день на захід від столиці Греції Афін. За прогнозами синоптиків, у четвер температура може піднятися до 43 градусів тепла.

Іспанія також попередила про ризик лісових пожеж на більшій частині країни, хоча жителям було дозволено повернутися в свої будинки на острові Ла-Пальма, де полум'я, що вирує протягом п'яти днів, було стабілізовано в одному секторі, хоча в інших місцях воно залишалося активним.

Водночас в Іспанії El Corte Inglés, одна з найбільших мереж універмагів країни, заявила, що продажі кондиціонерів підскочили, як і інтерес до подушок, що охолоджують, для домашніх тварин і коней.

У Німеччині спека викликала малоймовірну дискусію про те, чи слід на робочих місцях вводити сієсту для робітників.

У столиці Китаю Пекіні, де встановлено новий рекорд, на тлі того, як температура залишається вищою за 35 градусів за Цельсієм 28-й день поспіль, спеціальний представник президента США з питань клімату Джон Керрі висловив сподівання, що співпраця у боротьбі з глобальним потеплінням допоможе переглянути непрості відносини між двома наддержавами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фрескам стародавнього Шовкового шляху у Китаї загрожує зміна клімату - дослідники

У західній китайській провінції Сіньцзян туристи в капелюхах з широкими полями кинули виклик спеці, щоб зробити селфі з гігантським термометром, який в реальному часі показував температуру поверхні 80°C.

В останні дні температура в Сіньцзяні та інших частинах Азії, а також у Європі та США побила рекорди.

У неділю у віддаленому селищі в Турфанській низовині було зареєстровано максимальну температуру повітря 52,2°C, що побило національний рекорд Китаю в 50,3°C, встановлений у 2015 році, також у цьому басейні.

Тим часом у Південній Кореї сильний дощ обрушився на центральні та південні регіони минулого тижня. Чотирнадцять людей загинули в підземному переході в місті Чхонджу, де в суботу через обвалення річкової греблі затопило понад десяток автомобілів. У південно-східній провінції Північний Кенсан загинули 22 людини, багато внаслідок зсувів та бурхливих потоків.

В Індії раптові повені, зсуви та аварії, пов'язані зі зливами, забрали життя понад 100 людей на півночі країни з початку сезону дощів 1 червня, де кількість опадів на 41% вища за середню.

Річка Ямуна досягла стін Тадж-Махала в Агрі вперше за 45 років, а також затопила кілька інших історичних пам'яток та садів, що оточують біломармуровий мавзолей XVII століття. Ця ж річка затопила деякі райони індійської столиці, у тому числі дороги, що оточують історичний Червоний форт та Раджгхат – пам'ятник Махатмі Ганді.

Річка Брахмапутра, що протікає через індійський штат Ассам, також вийшла з берегів цього місяця, поглинувши майже половину національного парку Казіранг, де мешкають рідкісні однорогі носороги, змушуючи тварин втікати дорогами і в населені пункти.