Розбудова телемедицини в Україні: уряд ухвалив стратегію

Розбудова телемедицини в Україні: уряд ухвалив стратегію

Київ  •  УНН

 • 546652 перегляди

КИЇВ. 14 липня. УНН. Уряд України ухвалив стратегію розбудови телемедицини. Стратегія спрямована на підвищення стандартів якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, а також на розширення можливостей отримання медичних послуг українцями. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя України, передає УНН.

Цитата

“Телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку: до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів. В областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в рамках надання екстреної медичної допомоги тощо”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Деталі

Стратегія розбудови телемедицини в Україні передбачає використання сучасних телемедичних технологій на базі електронної системи охорони здоров’я та інтеграцію в світову телемедичну спільноту. Це дозволить українцям отримувати якісну медичну допомогу незалежно від місця проживання.

Доповнення

Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.

Пандемія COVID-19 та повномасштабне вторгнення росії ще більше актуалізували необхідність розвитку телемедицини в Україні. Ці події змусили переглянути підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього року зросте кількість бюджетних місць для підготовки медиків і соцпрацівників

Наразі стратегію розбудови телемедицини в Україні активно підтримують західні партнери, зокрема проєкт LHSS|USAID. Цей проєкт надає Україні технічну та фінансову підтримку для розробки та впровадження телемедичних технологій.

Наразі в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ, зокрема Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).