Лідери ЄС обговорять "заколот" у росії та пообіцяють підтримку Україні

Лідери ЄС обговорять "заколот" у росії та пообіцяють підтримку Україні

Київ  •  УНН

 • 702518 перегляди

КИЇВ. 29 червня. УНН. Лідери Європейського Союзу обговорять сьогодні наслідки припиненого "заколоту" в росії і пообіцяють подальшу підтримку України у її війні проти вторгнення москви, повідомляє Reuters у четвер, пише УНН.

Деталі

На саміті в Брюсселі, як повідомляється, лідери також поспілкуються з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і обговорять, яку роль може відіграти ЄС у зобов’язаннях Заходу щодо зміцнення безпеки України.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що лідери напевно обговорять суботній "заколот" найманців "групи вагнера", хоча він не стоїть на порядку денному саміту та не згадується в чернетках його письмових висновків.

"Це обов'язково з'явиться", - сказала вона журналістам у Брюсселі напередодні дводенного саміту, на якому також обговорюватимуться міграція, відносини з Китаєм та інші питання.

Як і кілька інших лідерів ЄС, Каллас сказала, що заколот показав, що в керівництві росії з'явилися тріщини. Вона сказала, що бачила різні погляди на те, як бунт може вплинути на війну в Україні та ризик, який росія становить для Заходу. Захід не повинен піддаватися хитанню та має продовжувати підтримувати Україну та зміцнювати її власну оборону, сказала Каллас.

Подібну ремарку зробив і президент Європейської ради Шарль Мішель у зверненні до лідерів ЄС.

"У цих обставинах ми ще більше підтверджуватимемо нашу прихильність підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно, у тому числі шляхом сталої фінансової та військової допомоги", - написав він у листі, у якому запросив лідерів на саміт.

Характер цієї допомоги також обговорюватиметься в Брюсселі, на тлі того, як західні країни працюють над пакетом довгострокових гарантій щодо надання Україні зброї, обладнання, боєприпасів, навчання та іншої військової допомоги.

У проекті висновків саміту говориться, що країни ЄС готові зробити свій внесок у майбутні зобов’язання щодо безпеки перед Україною, щоб "допомогти Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації".

Дипломати сказали, що текст був запропонований Францією, борцем за більшу військову та безпекову роль ЄС.

Дипломати з деяких країн сказали, що хочуть отримати більше деталей і були стурбовані тим, що ідея може суперечити зусиллям за участю Сполучених Штатів і НАТО щодо довгострокових зобов’язань перед Україною.

"Є багато запитань до багатьох держав-членів", – сказав дипломат з однієї країни ЄС.

Доповнення

Країни, включаючи США, Велику Британію, Францію та Німеччину, обговорюють такі заходи напередодні саміту НАТО наступного місяця у Вільнюсі, головною темою якого буде довгострокова безпека України.

Франція наполягає на тому, що будь-який внесок ЄС узгоджуватиметься з тим, що робиться іншими, і спиратиметься на існуючі ініціативи ЄС.

Серед них Європейський фонд миру, фонд, який відшкодовує членам ЄС військові пожертви Україні, а також навчальна місія для українських солдатів.