Китай за рік війни в Україні поставив росії дронів на суму понад 12 млн доларів - NYT
Київ • УНН
КИЇВ. 21 березня. УНН. Китай поставив росії безпілотників і запчастин до них на суму понад 12 млн доларів. Як повідомляє The New York Times, такі дані зафіксовано за рік з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну, передає УНН.
Цитата
“Політика США не змогла зупинити експорт безпілотних літальних апаратів, які служать “очима” в небі для передових винищувачів. Згідно з даними російської митниці за рік, з моменту вторгнення росії в Україну, Китай продав росії безпілотників і запчастин до них на суму понад 12 мільйонів доларів”, – йдеться в матеріалі.
Деталі
Як зазначається, зафіксовано поставки від DJI (китайська приватна компанія, виробник мультикоптерів, мікроконтролерів, відеообладнання) – найвідомішого у світі виробника дронів, а також інших більш дрібних компаній, які часто надходили через дрібних посередників і експортерів.
Складні канали продажів ускладнюють остаточне визначення того, чи є в китайських продуктах американські компоненти, що може являти собою порушення експортного контролю США.
Зазначається, що офіційні продажі, найімовірніше, є лише частиною ширшого потоку технологій неофіційними каналами та іншими “дружніми” до росії країнами, такими як Казахстан, Пакистан і Білорусь.
У результаті, це забезпечує стабільне постачання безпілотників до росії для війни проти України.
Загалом майже 70 китайських експортерів продали росії 26 різних брендів китайських безпілотників після вторгнення. Ще однією компанією, що поставляє дрони росіянам, є китайський виробник дронів з дочірніми компаніями в США, Німеччині та Італії – Autel. Експортери продали своїх дронів майже на 2 мільйони доларів, а остання партія була відвантажена в лютому 2023 року.
Як пише The New York Times, поповнення запасів навіть найпростіших безпілотних літальних апаратів є настільки ж серйозним, як і придбання артилерійських снарядів і куль.
У військовому, дипломатичному та економічному плані Пекін стає дедалі важливішою опорою для росії в її військових діях. Китай залишається одним із найбільших покупців російської нафти, допомагаючи фінансувати вторгнення.
Своєю чергою, представник DJI заявив, що компанія не змогла знайти жодних записів про прямі продажі в росію з 16 квітня 2022 року і проведе розслідування щодо інших фірм, які, мабуть, продавали продукцію в росію. За його словами, компанія припинила всі поставки до росії та України з початку війни, і має “ретельні протоколи”щоб гарантувати, що не порушує санкції США.
“Як і будь-яка компанія з виробництва побутової електроніки, продукти якої продаються в багатьох магазинах електроніки, ми не можемо впливати на те, як використовуються всі наші продукти, як тільки вони виходять з-під нашого контролю”, — заявив представник компанії.
Доповнення
У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили, що наразі фактів постачання зброї з боку Китаю до Росії не зафіксовано.
Politico повідомляло, що згідно з торговими та митними даними, китайські компанії відправили російським підприємствам тисячу штурмових гвинтівок та інше обладнання, а також деталі безпілотників та бронежилети.