Країни G7 закликали КНДР відмовитися від ядерної зброї

Країни G7 закликали КНДР відмовитися від ядерної зброї

Київ  •  УНН

 • 412946 перегляди

КИЇВ. 20 березня. УНН. Міністри закордонних справ країн G7 засудили запуск Північною Кореєю 16 березня чергової міжконтинентальної балістичної ракети, що підриває регіональний і міжнародний мир і безпеку. Про це інформує УНН, посилаючись на заяву, оприлюднену на сайті Держдепу США.

Цитата

"Ми повторюємо нашу вимогу до Північної Кореї відмовитися від своєї ядерної зброї, існуючих ядерних програм і будь-якої іншої зброї масового знищення та програм балістичних ракет у повний, перевірений і незворотний спосіб і повністю виконувати всі зобов’язання відповідно до відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. Північна Корея не може і ніколи не матиме статусу держави, що володіє ядерною зброєю, згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї", - йдеться в заяві. 

Деталі

У Держдепі США нагадали, що починаючи з минулого року, КНДР активізувала свої дії щодо ескалації через рекордну кількість запусків балістичних ракет і продовжила "безвідповідальну та дестабілізуючу" риторику щодо використання ядерної зброї. На початку 2023 року Пхеньян публічно заявив про намір і далі розширювати свої незаконні ядерні та ракетні програми.

Країни "Групи семи" закликали Північну Корею "долучитися до змістовної дипломатії" щодо денуклеаризації та прийняти пропозиції щодо діалогу, висунуті Японією, Сполученими Штатами та Південною Кореєю. Вони зауважили, що "безтурботна поведінка" КНДР вимагає "швидкої та єдиної реакції міжнародної спільноти, включаючи подальші значні заходи з боку РБ ООН", а також закликали країни-члени ООН "ефективно" виконувати всі резолюції РБ ООН.

Окрім цього, у заяві висловили стурбованість гуманітарною ситуацією в Північній Кореї та зазначили, що готові співпрацювати з відповідними партнерами для досягнення миру та стабільності на Корейському півострові.

Нагадаємо

Північна Корея 16 березня здійснила ракетний запуск у напрямку акваторії Східного моря.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин проконтролював навчання, що імітували ядерну контратаку проти США і Південної Кореї як попередження союзникам, які розширюють свої спільні військові навчання.