Доходи росії від нафти падають через обмеження цін - МЕА

Доходи росії від нафти падають через обмеження цін - МЕА

Київ  •  УНН

 • 588262 перегляди

КИЇВ. 15 березня. УНН. Доходи росії від експорту нафти в лютому впали майже вдвічі порівняно з минулим роком. Західні держави посилили санкції проти країни, повідомило Міжнародне енергетичне агентство, передає УНН.

Деталі

За даними МЕА, країна заробила 11,6 млрд доларів на експорті нафти минулого місяця після того, як Європейський Союз запровадив заборону на російські нафтопродукти поряд із ціновою межею, погодженою з "Великою сімкою" та Австралією.

Це менше, ніж 14,3 мільярда доларів у січні, і на 42% менше, ніж 20 мільярдів доларів у лютому минулого року.

Однак, за даними МЕА, як і раніше, постачає на світові ринки приблизно таку ж кількість нафти.

"Це вказує на те, що режим санкцій G7 виявився ефективним, оскільки не обмежував світові постачання нафти та нафтопродуктів, одночасно обмежуючи здатність росії отримувати експортні доходи", - йдеться у повідомленні МЕА.

Експорт російської нафти скоротився на 500 000 барелів на добу до 7,5 млн. барелів на добу в лютому при значному падінні постачань до ЄС, але він все ще є близьким до довоєнного рівня.

"Недавні дані відстеження танкерів показують, що Москві вдалося перенаправити більшу частину барелів, раніше призначених для ЄС та США, на нові ринки збуту в Азії, Африці та на Близькому Сході", - йдеться у повідомленні МЕА.

"Хоча росія відносно успішно підтримує обсяги, доходи від нафти в рф сильно постраждали".

За даними МЕА, постачання до ЄС впали на 760 000 барелів на добу до 580 000 барелів на добу.

За даними агентства за останній рік 4,5 млн барелів на добу російської нафти, які раніше йшли в ЄС, Північну Америку та інші країни-члени ОЕСР, повинні були знайти нових покупців. Минулого місяця на Китай та Індію припало понад 70% експорту російської нафти.

"Зацікавлені покупці в Азії, а саме в Індії і, меншою мірою, в Китаї, розхопили партії сирої нафти зі знижкою, але збільшення обсягів на воді передбачає, що частка російської нафти в їхній структурі імпорту може стати занадто великою для комфорту".

МЕА заявило, що очікує, що світовий попит на нафту різко зросте протягом року і досягне рекордних 102 млн. барелів на добу. Авіаційна промисловість відновлюється після пандемії, а попит у Китаї зростає після того, як він зняв обмеження Covid.

Раніше

росія планує цього місяця скоротити видобуток сирої нафти на 500 000 барелів на добу, або на п'ять відсотків, після запровадження санкцій.

У лютому західні держави встановили цінову стелю у розмірі 100 доларів за барель для більш дорогого палива, такого як дизельне паливо, та 45 доларів для менш якісних продуктів, таких як мазут.

Стеля цін на експорт нафти була встановлена на рівні 60 доларів за барель наприкінці минулого року.