Туреччина вважає реалістичним план "зернового коридору" у Чорному морі

Туреччина вважає реалістичним план "зернового коридору" у Чорному морі

Київ  •  УНН

8 червня 2022, 08:29 • 133284 перегляди

КИЇВ. 8 червня. УНН. Туреччина вважає реалістичною реалізацію плану створення "зернового коридору" у Чорному морі. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу за підсумками переговорів із російським колегою сергієм лавровим у середу Анкарі, повідомляє УНН з посиланням на Anadolu.

Цитата

Торкаючись питання постачання зерна з портів України, турецький міністр зазначив, що "Анкара вважає реалістичним план створення "зернового коридору" у Чорному морі".

"У питанні "зернового коридору" ми обговорюємо механізм за участю ООН, рф, України та Туреччини. Якщо є продукція, яку світові країни імпортують і з України, і з рф, ми маємо спільно відкрити шлях для постачання", - сказав міністр.

Деталі

За словами турецького міністра, важливо також узгодити безпеку судноплавства у Чорному морі.

При цьому AFP зазначає, що "Туреччина вважає вимоги росії щодо зняття санкцій, щоб допомогти експорту зерна, "законними".

Водночас, за даними Anadolu, лавров сказав, що "якщо українська сторона готова до розмінування, то й росія готова".

Також Чавушоглу вказав, що завершення війни рф проти України шляхом переговорів відповідає інтересам усієї світової спільноти. За словами Чавушоглу, заяви останніх днів дають підстави для надії на повернення до переговорного процесу між рф та Україною.

"Сьогодні сформувалася позитивніша атмосфера для відновлення переговорного процесу (між рф та Україною), ніж ще кілька тижнів тому", - пояснив міністр.

Чавушоглу також привернув увагу до ситуації в Сирії, наголосивши, що Анкара надає важливості територіальної цілісності сусідньої країни.

Раніше

У МЗС України вказали, що цінують зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів. Водночас там зауважили, що наразі відсутні домовленості з цього питання між Україною, Туреччиною та росією. І наголосили, що рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін.

Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть відкинуті, підкреслили в МЗС.