Берлін відповів на побоювання підриву кліматичних цілей через пошук енергоносіїв не з рф

Берлін відповів на побоювання підриву кліматичних цілей через пошук енергоносіїв не з рф

Київ  •  УНН

 • 90977 перегляди

КИЇВ. 26 травня. УНН. Міністр енергетики та клімату Німеччини Роберт Хабек заявив у четвер, що було б неправильно розглядати зусилля, які країни докладають для подолання нинішньої енергетичної кризи, розпаленої війною рф в Україні, як протидію зусиллям припинити використання викопного палива, пише УНН з посиланням на AP.

Цитата

"Те, що ми бачимо зараз, — це прискорення екологічної трансформації", — сказав Хабек у цьому контексті.

Заява прозвучала на тлі попереджень екологічних організацій, що такі країни, як Німеччина, ризикують підірвати свої екологічні цілі, намагаючись забезпечити нові джерела природного газу, в тому числі зі Сполучених Штатів, щоб компенсувати дефіцит поставок з рф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: План відмови ЄС від енергоносіїв з рф стикається з проблемою: може піти в розріз з кліматичними цілями

Деталі

Хабек також вказав, що багаті країни "Групи семи" можуть стати лідером у припиненні використання вугілля, викопного палива, на яке припадає велика частина викидів парникових газів у світі.

"Група семи" (...) може, можливо, взяти на себе певну новаторську роль, щоб проштовхнути вперед припинення використання вугілля для виробництва електроенергії та задля декарбонізації транспортної системи", – сказав міністр енергетики та клімату ФРН.

Хабек сказав, що це питання може бути перенесено на саміт лідерів G7 в Ельмау, Німеччина, наступного місяця, а потім на зустріч G20 провідних країн і країн, що розвиваються, пізніше цього року. Змусити країни G20 підписати амбітні цілі, поставлені деякими з найрозвиненіших економік, буде ключовим завданням, на тлі того, як такі країни, як Китай, Індія та Індонезія, як і раніше, сильно залежать від вугілля, відзначає видання.

Доповнення

Високопоставлені посадовці країн G7 проводять триденну зустріч у Берліні, під час якої намагатимуться узгодити спільні цілі переходу від викопного палива до відновлюваної енергії, яка, за словами вчених, терміново потрібна для стримування кліматичних змін.

Учасники зустрічі в Берліні також мають на меті досягнення домовленостей щодо збільшення фінансової допомоги бідним країнам для боротьби зі зміною клімату, додаткових коштів для біорізноманіття, захисту океанів та зменшення забруднення пластиком.