Українські аграрії стикнулися зі скорочення посівних площ та браком добрив. Але експерт прогнозує великий врожай окремих культур: яких саме

Українські аграрії стикнулися зі скорочення посівних площ та браком добрив. Але експерт прогнозує великий врожай окремих культур: яких саме

Київ  •  УНН

 • 348754 перегляди

КИЇВ. 5 травня. УНН. Війна в Україні значно ускладнила посівну кампанію – не лише скорочені посівні площі, а й відчувається нестача ресурсів та ускладнення логістики. Про це повідомив заступник директора Інституту аграрної економіки і академік НААН Микола Пугачов в коментарі УНН.

Цитата

"Для українського сільського господарства цьогорічна посівна кампанія є найскладнішою за всі часи існування держави. Значні території знаходяться в зоні бойових дій, окремі поля заміновані, або на них є снаряди, які не розірвалися, що унеможливлює роботу. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки цьогоріч буде засіяно 70-75% посівних площ порівняно з минулим роком. Крім того, військові дії завдають руйнування інфраструктури, а аграрні підприємства взяли на себе і соціальну функцію", – повідомив Микола Пугачов.

Деталі

Як зазначив експерт, посівна кампанія ускладнюється браком ресурсів. Забезпеченість дизпаливом становить лише 40%, пестицидами – 60%, а добривами – 80%. Крім того, загострився брак кваліфікованих механізатор, оскільки значну частину працівників призивають до лав ЗСУ.

Він припустив, що в існуючих умовах аграрії віддаватимуть перевагу більш простим у технологіях вирощування і обробітку культурам – ячмінь, овес, горох, просо, сорго, бобові.

Враховуючи всі чинники, Пугачов вважає, що скорочення посівних площ не вплине на забезпечення необхідним обсягом продукції рослинництва.

Цитата

"Врожай зернових і зернобобових буде у 2,3 рази вищим за необхідний обсяг для внутрішнього використання на території країни (виробництва хлібобулочних виробів, макаронів, годівлі худоби тощо), а соняшнику – у 14,2 рази більше. Тобто підприємства переробної і харчової промисловості матимуть достатньо сільськогосподарської сировини для своєї діяльності. Зберігаються певні можливості для експорту вітчизняної агропродовольчої продукції. Але з огляду на нинішні умови особливого значення набуває формування ефективних логістичних схем для сільськогосподарської продукції", – зазначив експерт.

Нагадаємо

Управління ООН з координації гуманітарних питань повідомили, що в Україні понад 30% сільськогосподарських полів не використовуватимуть для посіву зернових через війну.