Газові оператори у ЄС готуються до сценарію повної відсутності російського газу наступної зими

Газові оператори у ЄС готуються до сценарію повної відсутності російського газу наступної зими

Київ  •  УНН

 • 207293 перегляди

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Європейські оператори газової інфраструктури готуються до всіх сценаріїв майбутньої зими, у тому числі до сценарію "повної відсутності російського газу" та припинення постачання споживачам, заявив генеральний директор оператора газотранспортної системи в Данії та президент Gas Infrastructure Europe (GIE) Торбен Брабо в інтерв'ю Euractiv, пише УНН.

Цитата

"Протягом багатьох років ми були змушені розглядати сценарії перебоїв взимку, особливо в межах прогнозів постачання Європейської мережі операторів систем передачі газу (ENTSOG). І, природно, останніми тижнями Єврокомісія звернулася до інфраструктурних компаній з проханням додати новий сценарій, у якому російського газу немає взагалі", - сказав Брабо.

Деталі

З його слів, газ становить 25% від загального споживання енергії у Європі. Тож, зазначив він, 45% газу, що надходить із росії, є приблизно 10% споживання у Європі. "І, звичайно, він поширюється нерівномірно, тому є країни та регіони, які постраждають набагато більше, ніж інші", - додав фахівець.

Він вважає, що сценарії Єврокомісії із заміни російського газу – великим імпортом СПГ та біометану – можливо, надто оптимістичні, і на рахунку кожен мільярд кубометрів.

Прогнозується, що у разі нестачі газу пріоритет буде віддаватися домогосподарствам, школам та лікарням, а деякі промислові споживачі будуть відключені. При цьому будівництво нової інфраструктури СПГ та основних з'єднань трубопроводів прискорюється, щоб диверсифікувати постачання та уникнути "вузьких місць". Європа також не повинна забувати про зусилля щодо підвищення енергоефективності та просто споживати менше, зазначив фахівець.

Доповнення

Єврокомісія наразі не бачить достатньої підтримки з боку країн-членів ЄС для повного ембарго на російські нафту та газ. Нафтове ембарго є більш ймовірним, ніж заборона на імпорт газу, тому що країнам ЄС легше знайти альтернативних постачальників.