Держдума та Рада Федерації ратифікували продовження договору з США про стратегічні наступальні озброєння
Київ • УНН
КИЇВ. 27 січня. УНН. Рада Федерації слідом за Державною думою ратифікувала угоду про продовження терміну дії російсько-американського договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III), передає УНН.
Деталі
За продовження терміну дії підписаного в 2010 році договору ще на п’ять років виступили всі 148 сенаторів, що взяли участь в голосуванні.
Раніше сьогодні Державна дума РФ проголосувала за ратифікацію угоди. За документ проголосували всі депутати нижньої палати. Підтримати його запропонував і спікер Держдуми В’ячеслав Володін, назвавши продовження угоди “важливим для всього світу”.
“26 січня 2021 року між Росією і США укладено Угоду про продовження Договору між Російською Федерацією і Сполученими Штатами Америки про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь від 8 квітня 2010 року в формі обміну нотами”, — сказано в документі.
Також в законопроекті наголошується, що виконання договору буде сприяти процесу ядерного роззброєння, “в тому числі дозволить надати йому в перспективі багатосторонній характер”.
“Дві найбільші ядерні держави виносять рішення, в рамках якого у нас буде обмежено кількість боєголовок, проведено скорочення, обмеження по розгортанню”, — заявив голова ДД В’ячеслав Володін.
Вранці профільні комітети Ради Федерації (з міжнародних справ і по обороні) вже рекомендували ратифікувати угоду.
Рада Федерації ратифікувала продовження договору по скороченню і обмеженню стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3)
Костянтин Косачов: “Договір СНО-3 продовжується на п’ять років і без будь-яких додаткових умов. Це наша позиція і це наш успіх! ” pic.twitter.com/psl4cD2fmK
Доповнення
Напередодні президент Росії Володимир Путін запропонував Держдумі ратифікувати угоду про продовження російсько-американського Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО, або СНО-III).
ДСНО між Росією і США обмежує кількість ядерних боєзарядів з кожної сторони до 1550, а кількість міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет на підводних човнах і важких бомбардувальниках — до 700. Договір був підписаний в 2010 році і закінчувався 5 лютого 2021-го.
Джо Байден після вступу на посаду президента США запропонував продовжити ДСНО на максимально можливий термін — п’ять років. 26 січня Росія і США обмінялися дипломатичними нотами про продовження договору. Путін і Байден провели телефонну розмову, в якій обговорили в тому числі цю тему.