Держдума РФ прийняла поправки до Конституції
Київ • УНН
КИЇВ. 11 березня. УНН. Нижня палата російського парламенту схвалила в третьому, остаточному читанні поправки в Конституцію, пише УНН з посиланням на сайт Думи.
Депутати Державної Думи на пленарному засіданні в середу, 11 березня, прийняли в третьому, остаточному читанні проект закону РФ про поправку до Конституції РФ “Про вдосконалення регулювання окремих питань організації та функціонування публічної влади”. Він був ініційований президентом РФ Володимиром Путіним.
“Ми повинні максимально об’єднатися навколо прийнятого сьогодні закону про поправки до Конституції, винести на обговорення громадян ті пропозиції, які протягом двох місяців обговорювалися, і в підсумку ми приймаємо”, — сказав в ході пленарного засідання Голова Держдуми В’ячеслав Володін.
Він розповів, що до прийняття у другому читанні до проекту змін до Основного закону було внесено 206 поправок: “Глава 3 — Федеральний устрій — 51 поправка, глава 4 — Президент РФ — 19 поправок, глава 5 — Федеральні Збори РФ — це нас стосується в тому числі — 33 поправки, Уряд РФ — 26 поправок, Судова влада та прокуратура — 23 поправки, глава 8 — МСУ — 12 поправок, пропозиції в преамбулу — 9, процедура загальноросійського голосування і порядок вступу в силу — 33”.
Закон наповнює конкретним змістом поняття соціальної держави. Так, в Конституції закріплюється, що МРОТ не може бути нижчий від прожиткового мінімуму, закріплюється обов’язкова індексація пенсій, допомог та інших соціальних виплат.
“Російська Федерація вшановує пам’ять захисників Вітчизни, забезпечує захист історичної правди. Применшення значення подвигу народу при захисті Вітчизни не допускається”, — йдеться в тексті закону. На рівні Конституції РФ також оголошується правонаступницею Радянського Союзу.
Однією з поправок фіксується статус російської мови як мови державотворчого народу.
Для захисту “традиційних цінностей” вводиться положення про те, що шлюб — це “союз чоловіка і жінки”. Діти оголошуються найважливішим пріоритетом держполітики Росії. Держава створює умови, що сприяють всебічному духовному, моральному, інтелектуальному і фізичному розвитку дітей, виховання в них патріотизму, громадянськості і поваги до старших.
За пропозицією заступника Голови Комітету з федеративного устрою і питань місцевого самоврядування Валентини Терешкової прийняті зміни, відповідно до яких чинний Президент знову зможе брати участь у виборах глави держави. “Можливість, яка надана Президенту Російської Федерації після 2024 року — після закінчення терміну повноважень, обиратися, однозначно принесе більше стабільності”, — зазначив Голова Держдуми В’ячеслав Володін.
Президент РФ Володимир Путін, виступаючи на пленарному засіданні 10 березня, поправку підтримав, але за умови, що Конституційний суд визнає її такою, що не суперечить Основному закону.