У бахчисарайській "справі Хізб ут-Тахрір" прокуратура РФ почала оприлюднювати експертизи
Київ • УНН
КИЇВ. 18 лютого. УНН. У Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону 17 лютого прокуратура почала оприлюднення результатів експертиз у другій бахчисарайській "справі Хізб ут-Тахрір". Під час оголошення прокурор зачитав результати експертиз прихованого аудіозапису розмови фігурантів в мечеті Бахчисарая. Про це повідомляє "Крим.Реалії", інформує УНН.
"Прокурор оголошував результати експертиз, зокрема, зачитував результати фонетичної експертизи прихованих аудіозаписів, зроблених оперативниками. Прокурор зачитував частково, а експерт-лінгвіст, який не є релігієзнавцем та ісламознавцем, зачитував, з яких книг ці слова. При цьому це були винятково особисті висновки експерта, ні на чому не базовані, до них у нас виникло багато питань", – заявила адвокат Ліля Гемеджи.
За її словами, сторона захисту клопотатиме, щоб суд викликав експертів для допиту на судовому засіданні.
Зазначається, що 15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону розпочав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір".
У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая: Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір'яєва і Ернеса Аметова. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".
21 травня 2018 року в Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".
Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".
Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.
Як повідомлялося раніше в УНН, Москалькова відмовилася називати місце, куди етапують засуджених кримчан Абдуллаєвих.