Посадовець Держдепу: Трамп хотів, щоб Зеленський зробив заяву про розслідування, Байдена та Клінтон
Київ • УНН
КИЇВ. 8 листопада. УНН. Посадовець Державного департаменту США Джордж Кент заявив на слуханнях у Конгресі, що за словами посла США при ЄС Гордона Сондленда президент США хотів, щоб президент України Володимир Зеленський публічно зробив заяву, яка б згадувала Гілларі Клінтон та членів родини Байден. Витримки із свідчень посадовця опублікували Демократи, передає УНН спираючись на Голос Америки та New York Times.
"Посол Гордон Сондленд спілкувався із президентом США. Президент, говорячи спрощено, хотів, щоб президент Зеленський підійшов до мікрофона і озвучив слова "розслідування", "Байден" та "Клінтон”, - йдеться серед іншого у свідченнях Кента.
Демократи заявляють, що свідчення Кента є доказом того, що Трамп прагнув отримати "компромат" на політичних опонентів.
Президент США у четвер заявив у Twitter, що "демократи та жалюгідні провідні ЗМІ" намагаються ускладнити перемогу Республіканців та самого президента США на виборах 2020-го року.
"Новий сфабрикований імпічмент вже шкодить їм самим!", - написав президент США.
The Radical Left Dems and LameStream Media are just trying to make it hard for Republicans and me to win in 2020. The new Impeachment Hoax is already turning against them!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 7, 2019Україно-американські відносини виявилися в центрі уваги ЗМІ після того, як в Вашингтоні розпочався великий скандал через твердження неназваного співробітника американської розвідки про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.
Пізніше Білий дім оприлюднив стенограму липневої бесіди лідерів США і України.
Минулого тижня члени Палати представників Конгресу від Демократичної партії поширили текст резолюції, яка санкціонує продовження розгляду з метою імпічменту президента Дональда Трампа. У резолюції підтверджується, що розслідування будуть продовжувати вести шість комітетів: з розвідки, фінансових послуг, закордонних справ, нагляду і реформи, про доходи та витрати, а також юридичний комітет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп використовував теми військової допомоги й візиту до Білого дому для тиску на Зеленського — Тейлор
У Білому домі вважають, що резолюція не змінює нелегітимної суті самого процесу імпічменту.
Нагадаємо, у понеділок в США оприлюднили першу стенограму свідчень у справі про імпічмент. Свідчення надала колишня посол Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович. А вже 5 листопада — Конгрес США оприлюднив повний текст свідчень колишнього спецпредставника США по Україні Курта Волкера і посла США в ЄС Гордона Сондленда. А 6 листопада - свідчення в рамках процедури імпічмента надав тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.