"Неправильний" астероїд пролетів на найближчій за 400 років відстані від Землі - NASA
Київ • УНН
КИЇВ. 23 грудня. УНН. Астероїд SD220, який примітний нетиповим обертанням навколо власної осі, в суботу пронісся на відстані близько 2,9 млн км від Землі. Як інформувало Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), SD220 пройшов на найближчій відстані від нашої планети за останні 400 років, передає УНН.
NASA 15-17 грудня отримало детальні знімки астероїда, що дозволили скорегувати знання вчених про це небесне тіло. Спостереження за ним в ці дні велися з комплексу космічного відомства США Goldstone в Каліфорнії за допомогою телескопа в штаті Західна Вірджинія і з обсерваторії Arecibo в Пуерто-Ріко. Отримані фотографії в 20 разів чіткіше, ніж знімки цього ж об’єкта, зроблені під час його зближення із Землею три роки тому. SD220 довжиною 1,6 км своїми обрисами нагадує бегемота, що стоїть у воді.
Астероїд примітний двома параметрами. Його період обертання навколо власної осі становить 12 днів, що дуже повільно для астероїда, зазначає NASA. Крім того, саме обертання нетипове.
“Зображення, отримані за допомогою радара, досягають безпрецедентного рівня подробиць і їх можна порівняти із зображеннями об’єктів, зробленими космічним апаратом з близької відстані”, — підкреслив Ленс Беннер з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені (штат Каліфорнія). “Найбільш примітною особливістю поверхні є рубець, який наполовину перетинає один з кінців астероїда. Борозна тягнеться близько 100 м. Численні яскраві світлі плями видно на зображеннях і вони можуть бути відображенням валунів”, — пояснив учений, звернувши увагу також на можливу наявність кратерів на SD220.
Дане небесне тіло було відкрито 29 вересня 2003 року астрономами обсерваторії NASA у Флагстаффі (штат Арізона), яка на даний момент вже припинила своє існування. Експерти кваліфікували SD220 як потенційно небезпечний об’єкт через його розмір і властивості зближуватися з орбітою Землі. Нові дані, проте, взагалі виключають можливість зіткнення цього астероїда з нашою планетою в майбутньому.
Нагадуємо, кільця Сатурна поступово випаровуються та можуть зовсім зникнути менш ніж за 100 мільйонів років.