Посла ОБСЄ у Донецьку допустили до шістьох заручників зі списку для зустрічі
Київ • УНН
КИЇВ. 13 вересня. УНН. Координатор ОБСЄ у гуманітарній групі Тоні Фріш відвідав в'язниці на окупованих територіях Донбасу і зміг зустрітися з кількома українськими заручниками. В окупованому Донецьку йому дозволили поспілкуватися не з усіма бранцями, зустрічі з якими прохала українська сторона, а лише з 6-ма, а у Луганську й взагалі показали не тих людей. Про це заявила під час брифінгу представник України у гуманітарній групі ТКГ Ірина Геращенко, передає УНН.
"Ці 10 не всі були з нашого списку. Ми хочемо підтвердити, що шість громадян, з якими пан Фріш зустрівся у Донецьку, це були ті пріоритетні для нас військові, з якими ми просили пана Фріша зустрітися... Що стосується Луганська, то там пану Фрішу показали не тих людей, з якими ми просили зустрітися по списку", - повідомила Геращенко.
Зі слів Геращенко, було подано список із 17 пріорітетних прізвищ, які просили передусім відвідати в ОРДЛО. З її слів, загалом Фріш в ОРДЛО зустрівся з 10 людьми, але серед них було кілька, яких українська сторона не подавала у списку.
"Вперше за ці роки (Тоні Фріш - ред.) отримав можливість поспілкуватися з кількома українськими заручниками сам-на-сам. Всі вони найбільше прагнуть свободи і звільнення. У Донецьку Фріш зміг зустрітися з нашими заручниками Сергієм Глондарем, Олександром Коріньковим, Богданом Пантюшенком, й - що важливо - вперше зі Станіславом Асєєвим", - додала Геращенко у Facebook.
"В окупованому Луганську ситуація більш складна, там до наших військових, на зустрічі з якими ми наполягали, посла не допустили. Зі списку заручників, яких українська сторона просила відвідати, послу надали можливість зустрітися лише з частиною (менше половини списку), але ми вітаємо й такий крок", - додала вона.
При цьому сам Тоні Фріш додав, що "вперше нам було створено можливість мати такі конфіденційні розмови в ОРДЛО за умов, відповідних до міжнародних стандартів". "У приватній бесіді всі заявили нам одне - всі хочуть, щоб їх звільнили, щоб обмін відбувся якомога швидше", - вказав він.
Геращенко також зауважила, що українська сторона, "демонструючи відкритість в гуманітарних питаннях, в свою чергу, надала координатору доступ до тюрем і можливість спілкування з засудженими бойовиками в форматі сам-на-сам, як і в попередні рази".
"Ми позитивно розцінюємо візит Фріша до незаконно утримуваних і прагнемо, щоб цей крок допоміг розблокувати процес звільнення... На початку жовтня Тоні Фріш зустрінеться з родинами утримуваних, аби з перших вуст розповісти їм про зустрічі з близькими. Також він зустрінеться з родинами зниклих безвісти", - підсумувала вона.
Як повідомляв УНН, починаючи з 8 вересня координатор ОБСЄ Тоні Фріш мав відвідати тюрми в ОРДЛО та зустрітись з утриманими там українцями.