Імені стипендії в НМУ ім. Богомольця затвердять з урахуванням думки студентів - К.Амосова
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. На початку лютого на засіданні Вченої ради Національного медичного університету імені О.О.Богомольця було прийнято рішення про встановлення п'яти додаткових іменних стипендій для студентів медичних факультетів. Заплановано, що їх затвердження відбудеться 13 або 14 березня. Про це у коментарі УНН розповіла ректор ВНЗ Катерина Амосова.
За її словами, ініціатива заснування таких стипендії належить виключно студентам. Перелік науковців і видатних лікарів, іменами яких будуть називатися стипендії студенти теж визначали та пропонували самостійно.
Зокрема, йдеться про додаткові стипендії:
— імені професора Костянтина Івановича Кульчицького;
— імені професора Володимира Сергійовича Земскова;
— імені професора Віктора Михайловича Сідельнікова (для студентів медичного факультету № 3);
— імені академіка Юрія Прокоповича Спіженка;
— імені академіка Геннадія Васильовича Книшова.
К.Амосова додала, що засідання Вчена рада, яка розглядатиме питання про затвердження вказаних стипендій має відбутися 13, 14 березня поточного року.
“Плануємо Вчену раду 13 або 14 березня, позачергову, і плануємо почати Вчену раду із цього питання. Бажання, аби найкращі студенти НМУ отримували іменні стипендії — це була ініціатива студентів. Так само, як і список прізвищ (чиїми називатимуть стипендії, — ред.) — їх подали нам студенти.
До мене звернувся голова студентського парламенту Костянтин Ковалішин ще в січні місяці з абсолютно офіційним питанням — Конференція студентів вийшла на ініціативу започаткування п’яти іменних стипендій, і я розписала ці звернення на першого проректора і на проректора з учбової роботи для подальшого розгляду. На підставі цього, це питання було підготовлено і винесено на одну із наших Вчених рад. І у нас з початку 2017 року було дві Вчені ради, і в четвер була третя. Це нормальна процедура”, — розповіла вона.
За словами ректора МНУ ім.Богомольця у сучасних студентів свої “герої в медицині”, на яких вони би хотіли рівнятися. А тому, вони мають право на “започаткування іменних стипендій саме тих особистостей, яких вони хочуть”.
“Моя думка абсолютно чітка, і я її висловлювала на засіданні Вченої ради — герої для теперішнього студентства і для професорів яким 70+ вони відрізняються, не завжди, але певною мірою відрізняються. І професори поважного віку мусять це розуміти.
“Кожна сторона має право на започаткування саме іменних стипендій тих особистостей яких вона хоче. А далі це питання розглядає і приймає Вчена рада, і це є нормальною процедурою. Але старша частина членів Вченої ради має визнати, що молодь стала першою ініціацією іменних стипендій, в той час, як професори чомусь не надали Вченій раді пропозиції щодо іменних стипендій, присвячених їх учителям. Тобто, молодь випередила. Але кожен із завідувачів кафедри може звернутися до мене, як до голови Вченої ради, для того, щоб я винесла, скерувала на вчену раду обговорення і призначення інших іменних стипендій. Все прозоро. І Вчена рада буде вирішувати”, — резюмувала К.Амосова.