Журналісти проаналізували зміни до Закону про Дія City
Київ • УНН
КИЇВ. 25 червня. УНН. У виданні AIN.UA проаналізували ряд змін, яких зазнав Закон про Дія City, спеціальний правовий режим для IT-галузі.
У виданні зазначають, що Проєкт Закону 4303 “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” зазнав значних змін у підготовці до другого читання. По-перше, в новій редакції спеціальний правовий режим хочуть ввести не на 15 років, як це планувалося спочатку, а на 25. На думку журналістів, це свідчить, що резиденти отримають гарантії від держави на додаткових 10 років.
По-друге, у статті звертають увагу, що до переліку дозволених сфер діяльності в рамках Дія City додано кібербезпеку та робототехніку. Також в занопроєкт додали пункт про те, що компанії, котрі здійснюють діяльність по організації азартних ігор, навпаки — не зможуть ставати резидентами.
Найбільших змін зазнав порядок вступу та виходу зі спецрежиму. Як зазначається у статті, тепер усі документи на вступ можна буде подати в електронному вигляді. Більше того, тепер регулятор протягом 5 робочих днів буде зобов’язаний поінформувати заявника, якому з певних причин було відмовлено у наданні статусу резидента, електронним листом. Також рішення має бути опублікованим на офіційному сайті уповноваженого органу. Резидентам, що проштрафилися, дають 10 днів з моменту повідомлення про скасування статусу, аби вирішити ситуацію. У розділі 2 додано одразу дві статті, які визначають, в якому порядку резидент зможе оскаржувати рішення регулятора.
АІН пише, що змін також зазнала і частина про повноваження регулятора. Зокрема, якщо регулятор виявить відмінності між звітом про відповідність та фінансовим звітом резидента, то матиме право запитувати результати незалежного аудиту, що має бути наданий протягом 60 днів.
Журналісти також звертають увагу, що з документу повністю прибрано статтю про непереманювання.
Нагадаємо, 18 червня профільний Комітет ВРУ рекомендував Раді прийняти в цілому законопроект про Дія City, враховуючи зміни, внесені до документу між першим та другим читаннями.
Раніше Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що спеціальний правовий режим Дія City допоможе збільшити доходи від IT з 6 мільярдів до 16,5 мільярда доларів до 2025 року.