Правозахисники повідомили про атаку хакерів на сайт пенітенціарної системи РФ
Київ • УНН
КИЇВ. 26 грудня. УНН. Правозахисний проект Gulagu.net повідомив про можливу атаку групи, яка назвала себе "командою хакерів UNIVERSAL", на сервери Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії. Відповідне повідомлення розміщено у суботу, 25 грудня, у Telegram проекту, передає УНН.
Деталі
За його даними, із правозахисниками зв’язалися за гарячою лінією. “Хакери, обурені тортурами, вирішили атакувати сайт ФСВП”, заявили в Gulagu.net, додавши з посиланням на UNIVERSAL, що сторінка була недоступна. Крім того, кіберзлочинці нібито запустили масове розсилання з інформацією про тортури в російськомовному сегменті інтернету та країн СНД.
У Gulagu.net заявили, що не мали відношення до атаки
Правозахисники написали, що не мали відношення до цієї атаки, закликали всіх діяти в рамках правового поля і розмістили скріншот листа “щоб уникнути вигадок та інсинуацій”.
Засновник Gulagu.net Володимир Осєчкін також записав відеозвернення до кіберзлочинців: “Прошу зупинити атаку хакерів і дати можливість співробітникам ФСВП відновити роботу сайту”. На момент публікації матеріалу доступ до сайту відновлено.
Раніше, 20 грудня, творець Gulagu.net повідомив, що за його даними, нові, викладені проектом у мережу, кадри було знято, зокрема, у виправній колонії № 17 у Красноярському краї. За версією Осечкіна, на кадрах співробітник ФСВП інструктував ув’язнених, які мали вибивати з інших засуджених зізнання.
Кримінальні справи проти співробітників ФСВП та оголошення Осечкіна в розшук
На початку жовтня проект Gulagu.net розпочав публікацію відеозаписів, отриманих від колишнього в’язня однієї з колоній, програміста Сергія Савельєва. Після виходу за умовно-достроковим визволенням (УДВ) йому вдалося винести відеоархів із тортурами ув’язнених. Сам Савельєв після публікації поїхав до Франції, де попросив політичного притулку. У Росії його було оголошено в розшук. Засновника Gulagu.net Володимира Осєчкіна також оголосили у розшук. З Савельєва заочний арешт пізніше зняли.
На тлі публікацій відеоархівів тортур 25 листопада у відставку було відправлено директора ФСВП Олександра Калашнікова. У Слідчому комітеті РФ заявили про порушення проти співробітників ФСВП кримінальних справ за фактами сексуального насильства та перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства. За даними Генпрокуратури РФ, за фактами застосування насильства у місцях позбавлення волі, що сталися в установах ФСВП у Хабаровському краї, Білгородській області, Іркутській, Саратовській областях, розслідуються понад 35 кримінальних справ.
За даними Gulagu.net, у його новому відеоархіві містяться записи з Красноярська, Забайкалля та Приморського краю. Об’єм матеріалів складає 200 гігабайтів.