Паралімпіада-2020: Максим Крипак зі світовим рекордом виграє золото у плаванні. В України вже 62 медалі

Київ  •  УНН

31 серпня 2021, 09:41  •  16181 перегляди

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Україна виграла 14 золоту медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Володарем золотої нагороди на дистанції 100 метрів батерфляєм став плавець Максим Крипак (клас — S10), пише УНН.

Золото Максима Крипака

Крипак підходив до фіналу у 100-метрівці батерфляєм у якості 3-разового призера Токіо-2020. Він виграв “золото” на дистанції 100 метрів вільним стилем, ще дві нагороди, “срібло” та “бронзу” Крипак здобув у 50-метрівці вільним стилем, а також естафеті 4×100 метрів.

У фіналі Крипак був головним претендентом на золоту медаль. Саме час українця був найкращим у кваліфікації, головними опонентами Крипака були італієць Стефано Раймонді та австралієць Кол Пірс.

На фініші Кріпак зміг здобути перемогу, причому виграв заплив з новим світовим паралімпійським рекордом, який належав українцеві Денису Дуброву.

The barest of margins between #Gold and #Silver

Krypak and Raimondi pushing each other until the very end #ParaSwimming #Tokyo2020 #Paralympics pic.twitter.com/3RGqy8M2N8

— Paralympic Games (@Paralympics) August 31, 2021

Бронза та світовий рекорд Єлизавети Мерешко

Українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула бронзу на дистанції 100 метрів вільним стилем.

На фініші Мерешко показала час 1:11.07 хвилин, встановивши новий світовий паралімпійський рекорд. При цьому на дистанції українка поступилася двом суперницям — італійці Джулії Терці та американкці Маккензі Коен, а “бронзу” розділила з китаянкою Цзян Юйянь.

Попри це, саме час Мерешко став світовим паралімпійським рекордом. Хоча саме досягнення вона розділила з китаянкою.

У фіналі запливу 100-метрівки вільним стилем змагалися спортсменки, що представляють клас S6 та S7. Клас S7 вважається “сильнішим” за клас S6, тому Мерешко та китаянка Юйянь боролася із більш сильними суперницями.

Виграти заплив Мерешко та Юйянь не вдалося. Але випередити час світового паралімпійського рекорду у класі S6, який належав саме Мерешко, обом спортсменкам вдалося. Італійці Джулії Терці вдалося виграти золоту медаль на 100-метрівці вільним стилем з паралімпійським рекордом — на фініші вона показала час 1:09.21 хвилин.

Медальний залік

Зазначимо, що Україна і надалі йде 4-ю за кількістю медалей (62) та змогла випередити у рейтингу збірну Бразилії. Вище у рейтингу розташувалися збірні Сполучених Штатів, Паралімпійського комітету Росії, Великої Британії та асболютний лідер Китай — у якого 128 медалей.

31 серпня 2021, 09:22  •  11831 перегляди
Роналду підписав дворічний контракт з "Манчестер Юнайтед"

31 серпня 2021, 09:21  •  20674 перегляди
У Києві за добу 204 нових хворих на коронавірус. Одна людина померла

31 серпня 2021, 09:03  •  17597 перегляди
У Литві на тлі пандемії з'явилася нова професія — інспектор COVID-паспортів

31 серпня 2021, 09:01  •  16497 перегляди
Внески у Пенсійний фонд недоплачують 9 мільйонів українців: економіст про складнощі пенсійної реформи

31 серпня 2021, 08:54  •  40043 перегляди
Паралімпіада-2020: золото плавця Андрія Трусова стало 60-ю медаллю України у Токіо

31 серпня 2021, 08:43  •  15833 перегляди
"Талібан" веде переговори з Катаром і Туреччиною про управління аеропортом Кабула - Ле Дріан

31 серпня 2021, 08:37  •  16920 перегляди

Україна виграла 14 золоту медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Володарем золотої нагороди на дистанції 100 метрів батерфляєм став плавець Максим Крипак (клас — S10), пише УНН.

Спорт • 31 серпня 2021, 09:41  •  16181 перегляди

Уряд Польщі через ситуацію з мігрантами просить президента країни Анджея Дуду ввести біля білоруського кордону надзвичайний стан, заявив у вівторок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє УНН.

Новини Світу • 31 серпня 2021, 09:38  •  17756 перегляди

Майже половина українців вважає, що обирати суддів мають незалежні громадські експерти. Про це свідчать результати опитування, яке з 3 до 9 серпня 2021 року провели Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова для Фундації DEJURE, інформує УНН.

Суспільство • 31 серпня 2021, 09:31  •  15373 перегляди

В Одесі 17 вересня відбудеться онлайн-аукціон, на якому Фонд держмайна вже втретє спробує продати державну установу "Південна виправна колонія № 51".

УНН-Одеса • 31 серпня 2021, 09:22  •  11831 перегляди

Нападаючий збірної Португалії Кріштіану Роналду підписав дворічний контракт з англійським футбольним клубом “Манчестер Юнайтед”. Про це йдеться в повідомленні клубу, передає УНН.

Спорт • 31 серпня 2021, 09:21  •  20674 перегляди

У столиці за минулу добу виявили 204 хворих на коронавірус. Одна людина померла. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

COVID-19 • 31 серпня 2021, 09:03  •  17597 перегляди

У Литві шукають людей на посаду інспекторів COVID-паспортів, які працюватимуть у супермаркетах. Про це повідомляє УНН за даними Delfi.

COVID-19 • 31 серпня 2021, 09:01  •  16497 перегляди

Пенсійна реформа з кожним роком стає все більш актуальною через зростання дефіциту Пенсійного фонду. Тому в уряді найближчим часом планують запровадити вторинний рівень реформи, який передбачає поступове введення накопичувальної пенсійної системи, яка повинна усунути цю проблему. Економіст Олександр Савченко розповів УНН, чому це буде складно реалізувати, і що не так з пенсійною реформою.

Суспільство • 31 серпня 2021, 08:54  •  40043 перегляди

Україна здобула чергову серію медалей на XVI літніх Паралімпійських Іграх у Токіо та досягла позначки у 60 нагород, пише УНН.

Спорт • 31 серпня 2021, 08:43  •  15833 перегляди

Рух “Талібан” веде переговори з Катаром і Туреччиною про управління кабульським аеропортом після виведення американських військ з Афганістану. Переговори спрямовані на забезпечення безпеки аеропорту, щоб люди, які бажають залишити країну, могли зробити це комерційними рейсами. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в ефірі французького телеканалу France 2 у вівторок.

Новини Світу • 31 серпня 2021, 08:37  •  16920 перегляди