Науково-дослідницьке судно завершило дослідження на шельфі Чорного моря
Київ • УНН
КИЇВ. 7 грудня. УНН. Єдине в Україні науково-дослідницьке судно «Іскатєль» повернулося з рейсу із дослідження шельфу Чорного моря. Про це повдіомили у Державній службі геології та надр України, передає УНН із посиланням на "Радіо Свобода".
Науковці, які разом з екіпажем були на борту “Іскатєля”, протягом 10 днів проводили дослідження — зокрема, геофізичні й геохімічні — в північно-західній частині чорноморського шельфу в межах Кілійсько-Зміїного уступу і Криловського прогину. Поки що цей район досліджений недостатньо, але, на думку експертів, є перспективним щодо нафти й газу.
Зібрані під час дослідницького рейсу дані наразі інтерпретуються і систематизуються. Робота триватиме кілька місяців, після чого будуть оприлюднені попередні висновки про прогнозовані запаси вуглеводнів і можливість їх подальшого видобування.
Для “Іскатєля” рейс з морських геолого-геофізичних досліджень був першим після трирічної перерви. Судно є унікальним, оскільки може виконувати сейсморозвідувальні роботи як звичайної середньо частотної модифікації, так і високочастотної. Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність.