На звільненій Харківщині є проблеми з доступом до медичної допомоги: лікарні зруйновано

На звільненій Харківщині є проблеми з доступом до медичної допомоги: лікарні зруйновано

Київ  •  УНН

25 вересня 2022, 11:22 • 309792 перегляди

КИЇВ. 25 вересня. УНН. На деокупованих територіях Харківської області є проблеми з доступом до медичних послуг, адже у всіх громадах пошкоджені або повністю зруйновані медичні заклади. Про це йдеться у повідомленні Міністерства реінтеграції, передає УНН.

Деталі

У Балаклійській ТГ раніше проживало 46 тис. мешканців, а зараз – близько 15 тис., залишилося п’ять лікарів стаціонару. Лікарня замінована та зруйнована, обладнання знищене та розграбоване, тому працювати доводиться у пристосованих приміщеннях. На первинній ланці працюють три лікарі, до окупації їх було 25.

Шевченківська громада потребує лікарів амбулаторної ланки, натомість повністю закрита потреба у фахівцях стаціонару.

Складна ситуація з доступом до медичної допомоги також в Ізюмі. Фактично лікарня має критичні руйнування та не може наразі повноцінно функціонувати.

Цитата

«Загалом проблеми із доступом до повноцінного лікування є у кожній із звільнених громад. Подекуди допомагають бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Насамперед меддопомога надається маломобільним групам населення та людям з хронічними захворюваннями», - повідомили у міністерстві.

В МОЗ вирішили, як буде відновлюватись та посилюватись медична інфраструктура звільненого регіону. Зокрема – залучаються додаткові команди медицини катастроф. Також в область вже доставляються необхідні лікарські засоби.

В Мінреінтеграції також надали контактні телефони для звернень тих, хто втратив зв’язок із рідними або ж хоче допомогти їм отримати гуманітарну чи медичну допомогу:

0 800 332 656;

або зателефонуйте до представництва Товариства Червоного Хреста Україна в Харківській області:

073 240 24 02,
067 383 24 02,
057 720 05 26.

Також можна звернутися на гарячу лінію з кризових питань Мінреінтеграції: 1548 або ж у будь-який меседжер за номером телефону: 096 058 84 10.

«Ми працюємо цілодобово та завжди вам допоможемо!», - додали у міністерстві.