“М.С.Л.” пояснив ГПУ, скільки компаній в Україні мають право організовувати лотереї
Київ • УНН
КИЇВ. 27 червня. УНН. Організовувати лотереї в Україні мають право три компанії та один державний банк. Про це повідомили у прес-службі оператора державних лотерей “М.С.Л.”, передає УНН.
Три оператори лотерей — це “М.С.Л.”, “УНЛ” та “Патріот”. Відповідну ліцензію має також “Ощадбанк”, проте лотереї він наразі не проводить.
Введені РНБО санкції проти “М.С.Л.” та “Патріот” мають лише обмежувальний характер та не забороняють їм здійснювати свою діяльність з організації лотерей.
Таке роз’яснення в “М.С.Л.” зробили у відповідь на коментар очільника ГПУ про те, що в Україні ніби-то легально працює лише один оператор, і це “УНЛ”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “УНЛ” звинувачують в організації азартних ігор під виглядом лотерей
“Оператор державних лотерей „М.С.Л.“ у черговий раз заявляє про те, що продовжує на законних підставах здійснювати свою діяльність з випуску та проведення лотерей, виконуючи свої зобов’язання перед гравцями та державою. Це повідомлення компанія вважає за необхідне опублікувати в зв’язку з коментарем керівника Генеральної прокуратури України, який був зроблений 23 червня 2017 року на брифінгу в Житомирі”, — зауважили в “М.С.Л.”.
В компанії нагадали, що 15 травня 2017 року з незрозумілих причин “М.С.Л.” опинився в санкційних списках вже втретє (перший раз датується 16 вересня 2015 року, другий — 17 жовтня 2016 року).
“Компанія „М.С.Л.“ неодноразово називала таке рішення безпідставним і помилковим. Більш того, за ініціативою акціонерів „М.С.Л.“ Службою Безпеки України було відкрито кримінальне провадження та проведено розслідування щодо встановлення наявності фактів і дій, які могли б стати підставою для застосування до ТОВ „М.С.Л.“ санкцій. У результаті кримінальне провадження закрите в березні 2017 року у зв’язку з відсутністю порушень.
Звертаємо увагу, що санкції, які були застосовані до компанії "М.С.Л.", не позбавляють цю компанію статусу оператора державних лотерей, а також не позбавляють права на здійснення діяльності з випуску та проведення лотерей. Наявність в „М.С.Л.“ права на проведення лотерей в умовах санкцій визнається, зокрема, Міністерством фінансів України, що є органом ліцензування випуску та проведення лотерей.
Зазначаємо, що саме компанія „М.С.Л.“ сплачувала найбільшу суму податків від проведення державних лотерей в Україні до того моменту, як безпідставно потрапила до санкційного списку РНБО у 2015 році. Висловлюємо надію на те, що неперевірені дані щодо правомірності діяльності лотерейних операторів в Україні, озвучені паном Луценком, будуть спростовані”, — зазначили в “М.С.Л.”.
Разом з тим, лотерейний оператор підтримав тезу очільника ГПУ про необхідність видачі ліцензій операторам лотерей та очікує, що Кабмін України незабаром запропонує новий, доопрацьований проект ліцензійних умов, положення якого будуть повністю відповідати Конституції України та українському законодавству, а також відповідати світовим стандартам.
Нагадаємо, “М.С.Л.” є найбільшим лотерейним оператором України, який організовує зокрема “Лото-Забаву”, “Мегалот”, “Хто там”, “Спортпрогноз” та інші лотереї.
З 2015 року “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив до структури “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-банк” — це звичайний кредит. Але цей лист влада використала для внесення компанії до санкційного списку РНБО.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями. Компанію “УНЛ” пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим.