Епідеміолог про “самоліквідування” Дельта-штаму коронавірусу: це реально, але на зміну може прийти новий збудник
Київ • УНН
КИЇВ. 22 листопада. УНН. Епідемічний процес вірусної інфекції з крапельним механізмом передачі, який поширюється від людини до людини при спілкуванні, важко передбачити. Про це журналістам УНН розповіла епідеміолог Світлана Доан.
Однак, на її думку, з часом коронавірусна інфекція, в тому числі і Дельта-штам, може послабитись, але на зміну одного збудника може прийти новий — ще сильніший.
Цитата:
“За аналогією з вірусом грипу ми можемо думати про те, що все-таки активність епідемічного процесу знизиться. Однак збудник може змінитися настільки, що наш імунітет, сформований до попереднього варіанту, буде неефективним щодо наступних його генерацій. На його зміну може прийти більш агресивний збудник. Тому ми повинні завжди бути готовими зустріти і організовувати заходи в залежності від того, як буде розгортатися епідемічна ситуація”, — вважає епідеміолог.
Саме тому, підкреслює Світлана Доан, не дивлячись на складну епідемічну ситуацію, яка може йти на спад, треба постійно займатися раннім виявленням інфекції та не забувати про те, що коронавірус, як і інші інфекції, треба лікувати при перших симптомах.
“Раннє виявлення коронавірусної інфекції, як і її лікування, має надзвичайне значення. Раннє виявлення — це рання ізоляція джерела інфекції, а отже — ми зменшимо потенційну кількість заражених цією людиною. Але насправді у нас часто спостерігається така ситуація, що людина вже відчуває, що вона інфікована, але вона все одно йде на роботу, спілкується з людьми. Захворів — треба сидіти вдома і одразу розпочинати лікування”, — наголосила епідеміолог.
До теми
Лікарі розповіли про метод лікування коронавірусної інфекції за допомогою інгаляцій небулайзера. Цей метод показує свою ефективність, бо медичний виріб потрапляє у верхні дихальні шляхи (носоглотку, ротоглотку — ред.). Такий препарат вже розробили ізраїльські вчені. Спеціальний розчин застосовується для лікування ранньої стадії та навіть запобігає тяжкому вірусному захворюванню. Побічних реакцій при застосуванні препарату не було зафіксовано — наголошують науковці. Загальний термін лікування хворих скоротився в 2-3 рази — до 7-12 днів.